Hotivi

Adana'ya çevre ödülü - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 02:34

Adana’ya çevre ödülü

Son Güncelleme :

06 Haziran 2013 - 11:40

Adana Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen “Türkiye’nin Çevre Enleri” değerlendirmesinde, büyükşehirler kategorisinde Kocaeli ve Konya ile birlikte ödüle layık görüldü.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz Ankara’da düzenlenen törende “Türkiye’nin En Temiz Büyükşehir’i” ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın elinden aldı. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ayrıca Çevre Ödülü’nün yanısıra Çevre Beratı da verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca “Temiz Türkiyem” projesi kapsamında Türkiye’nin çevreyi koruma konusunda en fazla yatırım ve denetim yapan belediyeler için düzenlediği “Türkiye’nin Çevre Enleri” ödül töreni Ankara Ticaret Odası Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

3 bin 200 kişilik salonun neredeyse tamanının dolu olduğu törenin açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bakanlığın çevre konusunda yaptığı çalışmaları anlattı. Hızla gelişen dünyada çevre tahribatının dünyadaki tüm toplumların ortak sorunu olduğuna dikkat çeken Bakan Bayraktar, bu anlamda 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün önemine değindi.

Bakan Erdoğan Bayraktar’ın konuşmasının ardından “Temiz Türkiyem” projesi kapsamındaki yarışmada dereceye giren belediyelere ödülleri verildi.

Büyükşehirler kategorisinde Kocaeli ve Konya ile birlikte ödül alan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ödülünü Zihni Aldırmaz Erdoğan Bayraktar’ın elinden aldı. Kocaeli ve Konya’ya da Erdoğan Bayraktar ödüllerini takdim etti.

Bakan Bayraktar, Zihni Aldırmaz’a ayrıca “Çevre Beratı” da verdi. Çevre Beratı’nda “Çevrenin korunması, geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması konularında göstermiş olduğu gayret ve yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bu çevre beratı verilmiştir” ifadesi yer aldı.

cevre_adanacevre_adana7 kategoride ödüllerin verildiği törende ödül alan belediye ve kurumlar şöyle:

Büyükşehir: Adana, Kocaeli ve Konya.

İl Belediyeleri: Trabzon, Şanlıurfa ve Karaman.

Merkez İlçe Belediyeleri: Ankara-Altındağ, Konya-Selçuklu, İstanbul-Ümraniye.

Nüfusu 10 bin ile 50 bin arasında olan belediyeler: Nevşehir-Ürgüp, Yalova-Çınarcık, Trabzon-Akçaabat.En Temiz Sanayi Tesisi: İÇDAŞ Çelik, OTOKAR Otomotiv, TÜPRAŞ. En Temiz Sanayi Tesisi (İkinci Kategori): Türkiye Lokomotif, Deniz Tekstil, Vestel, İlko İlaç. En Temiz Organize Sanayi Bölgesi: Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Antalya Organize Sanayi Bölgesi…

takipçi satın al