Hotivi

ADANA’YA İLK YONCA KAVŞAĞI - Adana UlusAdana Ulus

30 Temmuz 2021 - 07:51

ADANA’YA İLK YONCA KAVŞAĞI

ADANA’YA İLK YONCA KAVŞAĞI
Son Güncelleme :

02 Ekim 2016 - 14:29

Adana(Ulus) – Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir ’de TAG Otoyolu’nu Mithat Özsan Bulvarı’na bağlayacak Yonca Kavşak Projesi’nin gerçekleşmesi için lokomotif rol üstlendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, Adana Valiliği başta olmak üzere ilgili kamu kurumlarıyla tam uyumlu çalışma ortaya koyan Adana Büyükşehir Belediyesi, 100 bin metrekarelik alanda yaklaşık 12 milyon liralık kamulaştırma yapıldığını, imar planlarında gereken değişikliklerin gerçekleştirdiğini açıkladı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül, planlama ve uygulama projelerini Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı “yonca yaprağı” şeklindeki TAG Otoyolu-Mithat Özsan Bulvarı Bağlantı Kavşağı’nın Karayolları Genel Müdürlüğü’nce (KGM) onaylandığını, inşaat çalışmaları öncesi toplam 100 bin metrekarelik arazide imar planları değişiklikleri, kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını üstlendiklerini belirtti. İlk yonca kavşağı Adana’ya kazandırmak üzere tüm imkanların seferber edildiğini bildiren Sinan Gül, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, Adana Valiliği başta olmak üzere ilgili kamu kurumlarıyla tam uyum içinde çalışma yürüttüklerini kaydetti. sinan.gul
‘YAPIM İHALESİNİN GERÇEKLEŞMESİNİ BEKLİYORUZ’
Sinan Gül, yeni yapılan Adana Entegre Sağlık Kampüsü, stadyum, adliye, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi yerleşkesi ile Devlet Bahçeli Köprüsü’ne ulaşımı kolaylaştıracak Yonca Kavşak Projesi için Kışla Mahallesi’nde yaptıkları kamulaştırma tutarının 12 milyon liraya ulaştığını ifade etti. Sinan Gül, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Adana için önem taşıyan bu projenin yapım işleri ihalesini biran önce gerçekleştirmesini beklediklerini vurguladı.yona.kavsak.yuregir (1)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NELER YAPTI?
İlgili bakanlıklar ve kamu kurumlarıyla tam uyumlu çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Sinan Gül, “Adana’ya yapılan önemli kamu yatırımlarına ulaşım kolaylığı sağlamak adına yürütülecek projede inşaat çalışmaları başlamadan önce Adana Büyükşehir Belediyesi olarak lokomotif rolü üstlendik. Planlama ve uygulama projelerini hazırladık. Bu projeler Karayolları Genel Müdürlüğü’nce onaylandı. Yaklaşık 100 bin metrekare alanda ihtiyaç duyulan imar planı değişikliklerini Yüreğir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdik. Kışla Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm ve gelişim alanı kapsamında bu proje için gereken kamulaştırmaları yaptık. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz kamulaştırmaların toplam tutarı yaklaşık 12 milyon lirayı buldu. Hak sahiplerinin paralarını banka hesaplarına yatırdık. Adana’nın daha çağdaş, modern bir şehir olması adına yürüttüğümüz hizmet maratonunu kesintisiz devam ettirirken, önemli kamu yatırımlarının kentimize kazandırılması için üzerimize düşeni de eksiksiz yerine getirmenin gayreti içindeyiz” diye konuştu.

DCIM100MEDIADJI_0066.JPG

DCIM100MEDIADJI_0034.JPG

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al