ADASO'da Kalite Günleri Zirvesi - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:04

ADASO’da Kalite Günleri Zirvesi

ADASO’da Kalite Günleri Zirvesi
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2013 - 11:33

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Adana Bölge Koordinatörlüğü tarafından “Çukurova’da Kalite Günleri”  kapsamında düzenlenen eğitim etkinlikleri zirve toplantısı ile tamamlandı.

adaso_tsekaliteAdana Sanayi Odası’nda düzenlenen zirve toplantısının açılışında konuşan TSE Çukurova Bölge Koordinatörü Uğur Özdeniz, son yıllarda TSE’nin bölgede ilk kez 15 gün süreyle eğitim etkinlikleri düzenlediğini, Adana, Mersin. Osmaniye ve Hatay’da eğitimler sonucu bin 500 kişiye sertifika verildiğini bildirdi. Özdeniz, etkinliklere destek sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, standardizasyon ve kalitenin, başarının iki önemli anahtarı olduğunu belirterek, “Rekabetin dünya düzenine yön verdiği çağımızda, tüketim olgusu ulusal sınırları aşmış, üretilen ürünlerin ülke sınırları dışında tüketilmesi, firmalar ve ülkeler için önemli gelir kaynakları haline gelmiştir. Bu durumda da üretimde kalite ve standart anlayışına bağlı kalınması zorunluluk haline gelmiştir. Standartlara ulaşmanın ve korumanın en temel yolu da öncelikle bu konularda yetkin personeller barındırmaktır” dedi.

Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, TSE’nin bölgenin kalite konusunda önemli ihtiyacının karşılanması için çaba harcadığını vurguladı, standart eğitimleri ile ilgili önemli çalışmalar yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TSE Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Pelit de, kalite seferberliğine Çukurova bölgesinin de dahil edildiğini belirterek, toplumda standardizasyon ve kalite bilincinin oluşturulması ve sürdürülebilir kalite anlayışının yerleştirilmesinin TSE’nin temel hedefi olduğunu ifade etti.

ARAÇ KONTROL MERKEZİ İNŞAATI BAŞLIYOR

Türk Standartları Enstitüsünün önemli yatırımlarından olan Araç Muayene ve Test Laboratuarı ile Bölge idare binasının yer tahsisinin sonuçlandığını belirten Pelit, Adana Araç Kontrol Merkezi’nin Ceyhan Yolu 13. kilometresinde 19,5 dönüm alana kurulacağını, inşaatının ilk altı proje içerisinde ihaleyle TOKİ’ye verildiğini, yapımına bu yıl içinde başlanacağını bildirdi.

Adana Vali Yardımcısı Yüksel Karadağ ise, kaliteli üretim yapılmasının şart olduğuna dikkat çekerek, “Yaptığımız ürünlerin güzelini yapsak da, ‘ne satarsak o gider’ diye olumsuzluğa yöneliyoruz. Bu anlayışı mutlaka değiştirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halil Tüm, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, TSE Ürün Belgelendirme Müdürü Reşit Özuğur ve davetlilerin katıldığı zirve toplantısında, eğitim etkinliklerine destek veren kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür rölyefi sunuldu. Ayrıca NLP Uzmanı Oğuz Saygın tarafından  “Etkili İletişim, Takım Çalışması ve İnsanları Tanıma Sanatı” konulu seminer verildi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al