Hotivi

Özdiş'in Aday Adaylığı Açıklaması Mitinge Döndü - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 20:30

Özdiş’in Aday Adaylığı Açıklaması Mitinge Döndü

Son Güncelleme :

02 Haziran 2013 - 16:40

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 19. Dönem Milletvekili İbrahim Özdiş, Seyhan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

iozdis1Seyhan Belediye Başkanlığına aday adaylığını CHP İl binasında gövde gösterisiyle açıklayan İbrahim Özdiş’in toplantısına katılanlar il binasına sığmadı. Çukurova, Seyhan, Ceyhan, Karaisalı ve Sarıçam ilçe başkanlarının yanı sıra 4 bini aşkın partili grubuyla birlikte aday adaylığını açıklayan Özdiş, yoğun kalabalık karşısında caddeye çıktı, parti binası bitişiğindeki bir kafeteryanın balkonunda partilileri selamladı.

CHP İl Başkanı Orhan Sümer, İbrahim Özdiş’in aday adaylığını açıkladığı toplantıdaki açıklamasında, “Türkiye kritik bir süreçten geçiyor. Maalesef son dört-beş gündür tüm Türkiye’de kendi insanına eziyet eden bir hükümetle karşı karşıyayız. Bu demokratik tepki inanıyorum ki AKP iktidarının sonunu getirecektir. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yolları açık olsun” dedi.
Pazar gününün sıcağına rağmen kendisini desteklemeye gelenlere teşekkür eden İbrahim Özdiş, “Seyhan’da yapacak çok işimiz var” dedi.

ibrahimozdi_chp1Seyhan’ın sorunlarını çözmeye hazır olduğunu belirten Özdiş, başlıca projelerini şu sözlerle açıkladı:
“Seyhan’da kentsel dönüşüm değil, tarihsel dönüşümü sağlayacağım. Kent dokusunu bozmayacak, daha sağlıklı konut, daha yaşanır çevre için dönüşümü hedefliyorum. Komşuyu komşudan ayırmadan, hak edenin rant sahibi olacağı, çağdaş modern ama özünü koruyan kentleşmeyi özellikle eski Seyhan’da gerçekleştireceğim. Kadınlar, gençler, çocuklar, engelliler, önceliğimiz olacaktır. Gençlerimiz için iş garantili kurslar düzenleyip gençlerimizin iş sahibi olmasına yardımcı olacağım.
Çalışan kadınlarımızın çocuklarına çözüm olarak her mahallede çocuk gelişim merkezleri kuracağım. Yaşlılarımızın rahat ve huzur içinde sohbet edeceği, çayı, kahvesi, kütüphanesi ile mahalle toplanma merkezleri oluşturacağım. Engelliler üretim atölyesi ve engelliler bilgi evi kuracağım. Engellilerin her sorununda yanlarında olacağım. Amatör sporları destekleyeceğim. Muhtarlarımızla her ay periyodeki toplantılar yapıp mahalle sorunlarını kadromla birlikte çözeceğim. Aş, iş, plan yaklaşımı ile sorunları çözen bir belediyecilik düşüncesi ile çalışacağım. Kültür sanat olmazsa olmazım olacaktır.”
ozdis_ibrahim“BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ”
Belediyeciliğin sosyol demokrat, demokratik sol düşüncenin işi olduğuna işaret eden Özdiş, “Bizim savunduğumuz belediyecilik, insanlara iş imkânı sağlayan, yoksula her türlü desteği veren, çalışan, üreten, paylaşan belediyeciliktir. Devrimci, demokrat, ilerici ve çağdaş düşünen herkesin desteğini bekliyorum” diye konuştu.
CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş, Taksim Gezi Parkındaki direnişi desteklediğini de  elirterek,”AKP iktidarı ülkeyi yönetmekten çok her şeyi ele geçirme gayretindedir. Sözüm ona demokrasi ve özgürlüklleri savunarak bir anlamda halkımızı kandırarak iktidara gelen AKP, gerçek yüzünü göstermiş, gizli ajandasındaki uygulamaları birer birer hayata geçirme durumuna geçmiş, yaşam biçimimize müdahale etmeye başlamıştır.” Şeklinde konuştu.

takipçi satın al