Hotivi

Adliye binalarına ne kadar kira ödeniyor? - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 21:53

Adliye binalarına ne kadar kira ödeniyor?

Adliye binalarına ne kadar kira ödeniyor?
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2013 - 10:41

alidemircaliCHP Adana Milletvekili  ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi

Ali Demirçalı, Adana’da kiralanan ek adliye binalarına ödenen paraları meclis gündemine taşıdı.

TBMM Başkanlığı’na Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle soru önergesi veren CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, şöyle dedi:

“Adana Adliyelerin sorunları, yetersizliklerini, parçalanmış ve bölünmüş bir anlayışla adalet hizmetlerinin verildiğini gerek yerel basında, gerek ulusal basınımızda devamlı yer almaktadır.

Adana’da, bölünmüş ve parçalanmış yargı hizmetlerinden yurttaşlarımız, adliye personelinin, hâkim, savcılar ve avukatların olumsuz yönde etkilendikleri bilinen bir gerçektir.4 ayrı binada verilmeye çalışılan yargı hizmetleri, bu binalar için yapılan harcamalar ve diğer masraflar düşünüldüğünde yeni bir Adliye binasının yapılabileceği, finansmanın da çok rahat karşılanacağı son derece açıktır.

Bugün birçok ilimizde, bölünmüş, parçalanmışlık içindeki adliyelerin bir araya getirilirken, Adana özelinde adliyelerin bölündüğü ve ayrıldığını görmekteyiz.”

BAKAN ERGİN’E 6 ADLİYE SORUSU

CHP Milletvekili Ali Demirçalı, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den yazılı yanıt istediği 6 soru şöyle:

“1-Adana’da kiralanan kaç adliye binası bulunmaktadır?

2-Bu adliye binalarından Küçüksaat’te bulunan ek adliye binası ne zamandan beri kiralanmakta ve her yıl ne kadar kira bedeli ödenmektedir?

3-Turan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde bulunan ek adliye binası ne zamandan beri kiralanmakta ve her yıl ne kadar kira bedeli ödenmektedir?

4-Her iki ek adliye binası ile ilgili olarak kaç yıllığına kira sözleşmesi yapılmıştır? Kira süresi ne zaman sona erecektir?

5-Bugüne kadar ödenen kira bedelleriyle kaç tane adliye binasının yapılması mümkündür?

6-Bundan sonra ödenecek kira bedelleriyle kaç tane adliye binası yapılması mümkündür?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al