AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA NELER OLUYOR? - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 05:45

AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA NELER OLUYOR?

AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA NELER OLUYOR?
Son Güncelleme :

09 Nisan 2018 - 17:23

CHP Adana Milletvekili TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde yaşananları TBMM gündemine taşıdı.
Aile, Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kendi bünyesinde yaptığı “Görevde Yükselme” ve “Unvan Değişikliği” sınavlarının bazılarında aynı sorular sorulmasına rağmen farklı puanlama sistemi kullanıldığı, bazılarında ise iptal edilen soruların doğru kabul edilmesiyle 60 puan barajının haksız yere geçildiği iddialarını TBMM gündemine taşıyan CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş konu ile ilgili soru önergesi verdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği başka bir önergede ise geçtiğimiz günlerde Adana’nın Şambayat tarafında yol kenarında ölü bulunan Deniz Munzur Altun’un Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı koruması altında bulunduğunu hatırlatan CHP’li Özdiş “Söz konusu gencin olay günü dışarıda olmasının gerekçesi nedir? İzinli olarak mı çıkmıştır veya kaçmış mıdır?” diye sordu.
60 PUAN BARAJI HAKSIZ YERE AŞILDI!
CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş’in kurum sınavlarıyla ilgili verdiği önergesinde yer verdiği sorular şu şekilde;
1- Kuruluş Müdürlüğü ve Kuruluş Müdür Yardımcılığı sınavlarında 60’ar soru sorulduğu ancak puanlama sisteminin farklı olduğu ifade edilmektedir. Bu puan sistemi farklılığının gerekçesi nedir? Söz konusu iki sınavda da aynı sorular mı sorulmuştur?
2- İdari Hizmetler sınavında iptal edilen sorular olduğu belirtilmektedir. Söz konusu sınavda toplam kaç soru, hangi gerekçeyle iptal edilmiştir? Sınavdaki toplam soru sayısı nedir? Söz konusu sınava giren kaç kişi vardır?
3- İddialara göre iptal edilen soruların sınava giren tüm adaylar tarafından doğru cevaplandırılmış sayılması nedeniyle 60 puan barajını birçok adayın geçtiği, bu anlamda haksız bir durumun oluştuğu ifade edilmektedir. Bu iddia doğru mudur?
4- Aynı sorulara farklı puanlama sistemi, iptal edilen soru sayısının fazlalığı gibi durumların belirli adayları kayırmaya yönelik olduğu da gelen iddialar arasındadır. Bu anlamda kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapacak mısınız?
KORUMADA KAÇ ÇOCUK BULUNUYOR?
CHP’li Özdiş 17 yaşındaki Deniz Munzur Altun’un ölümüyle ilgili verdiği önergesinde ise şu sorulara yer verdi;
1- Söz konusu gencin olay günü dışarıda olmasının gerekçesi nedir? İzinli olarak mı çıkmıştır veya kaçmış mıdır?
2- Bakanlığınıza bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan uyuşturucu ve madde bağımlısı çocuk ve gençler hakkında sağlık tedbir kararı var mıdır? Deniz Munzur Altun hakkında alınmış ve uygulanmakta olan tedbir karar var mıydı?
3- Hizmete girdiği 2012 yılından bu yana söz konusu merkezden toplamda kaç kişi kaçmıştır? Bu konuda ne gibi önlemler alınmaktadır?
4- Uyuşturucu veya madde bağımlısı kişilerin rehabilitasyonu için ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?
5- Bu gibi durumların bir daha yaşanmaması için Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile beraber ortak bir çalışmanız var mıdır? Olacak mıdır?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al