Hotivi

Ak Parti'de Öztürk Büyükşehir'e Doğru Seyhan'a Mı? - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 09:48

Ak Parti’de Öztürk Büyükşehir’e Doğru Seyhan’a Mı?

Son Güncelleme :

15 Temmuz 2013 - 9:45

Adana’da iktidar kanadından da seçime 8 ay kala aday adayları konuşulmaya başlandı. azim_dogruYerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart 2014 öncesinde siyasi partilerde adaylık noktasında ciddi adımlar atılıyor.

Ak Parti’nin iki dönemdir Seyhan Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Azim Öztürk’ün bu kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olduğu ve bu konuda Kültür Bakanı Ömer Çelik’in de Azim Öztürk’e ciddi destek vererek adaylığını desteklediği siyasi kulislerde konuşulmaya başlanıldı.

Bu arada Adana’da Ak Parti İl Başkanlığı yaptığı dönemlerde iz bırakan ve koltuğunu hakkı ile dolduran Abdullah Doğru’nun da Seyhan İlçe Belediye Başkanlığı için Ak Parti içinde ciddi adımlar attığı, Doğru’ya siyasi anlamda desteklerin verilip adaylık noktasında Doğru için kulislerin yapıldığı bizlere gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Dik duruşu ve insanları kucaklayan yapısı ile Adanalıların sevdiği kişilik olarak bilinen Abdullah Doğru’nun Seyhan’da Ak Parti’nin adayı olması halinde sadece Ak Parti’den değil toplumun her kesiminden ciddi destekler alarak belediye başkanlığını kazanacağı tahmin ediliyor.

takipçi satın al