19 Mayıs tarihin en önemli adımıdır - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 23:43

19 Mayıs tarihin en önemli adımıdır

Son Güncelleme :

18 Mayıs 2013 - 12:10

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan “Büyük Atatürk’ün 19 Mayıs’ta başlattığı tarihi süreç, Milletimizin kaderini değiştiren en önemli adımdır” dedi.

gurkan_valiesiAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 94. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Milletvekili Gürkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, milletin kaderini değiştiren, aynı zamanda Bağımsız ve güçlü bir Türkiye’nin temellerinin atıldığı tarihin bir süreç olduğunu ifade etti.

Gürkan yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

” 19 Mayıs 1919 da başlayan süreç,  aynı ruh ve heyecanla devam ederek Cumhuriyet’in ilanı ve ardından, kapsamlı değişimler ve büyük reformlarla kesintisiz bir şekilde devam etmiştir.

Bugün yine aynı ruh ve heyecanla Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü korumak, ülke çıkarlarımızı en üst düzeyde tutarak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Ecdadımız inançla çalışarak bizlere büyük bir miras bırakmışlardır. Milletimizin umut kaynağı olan gençlerimizin de, Ecdadımıza layık bir nesil olarak ülkemizi çok daha iyi bir seviyeye taşıyacaklarına inancımız tamdır.

takipçi satın al