Hotivi

Akay: Adana’nın röntgenini çekiyoruz - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 09:25

Akay: Adana’nın röntgenini çekiyoruz

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2013 - 17:27

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Akif Kemal Akay, Adana’da vatandaşların yaşadıkları yörelerdeki sorunları belirlemek için 24 bin kişiyi kapsayan bir anket çalışması yaptırdıklarını açıkladı.

akay_esendemir1Anketten çıkan yöresel sorunlara göre yöresel projeler hazırlayacaklarını kaydeden Akay, yapılacak her işe partili-partisiz ayrımı yapmadan halkın her kesimini dahil ederek yurttaşların o işi sahiplenmelerini sağlayacaklarını söyledi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Akay, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Genel Sekreter M. Ömer Üney, Mali Sekreter Özcan Aladağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Özke,  Arif Basri Baş ve gazetecilerle sohbet etti. İlçe gezilerindeki izlenimlerini anlatan Akay, halkın üç konuda tepkili olduğunu belirtti. Bu konuların “çözüm süreci, ekonomi ve sağlık politikaları” olduğunu ifade eden Akay, Adana’nın işsizlik, çarpık kentleşme gibi bilinen genel sorunlarının dışında yurttaşların yaşadıkları ilçe, köy, mahallelerdeki yöresel sorunları tespit etmek için 24 bin kişiyle bir anket çalışması yaptırdıklarını bildirdi.

Akay, “Bu anketle insanların işsizlik ya da ekonomik sorunların dışında yaşadıkları yörelerde ne gibi sorunları olduğunu anlayacağız. Bir anlamda Adana’nın sorunlarının röntgenini çekeceğiz. Sonra da bu sorunları o yöreler için hazırladığımız projelerle çözeceğiz” dedi.

Belediyenin her işine partili-partisiz ayrımı yapmadan halkın her kesiminin katılımıyla, yurttaşın o işi sahiplenmesini sağlayacaklarını dile getiren Akay, “Herkes işin içine girerse her şeyi yapmak mümkün. Bunun en güzel örneği Beypazarı’dır” diye konuştu.

Adana’da yaşayan herkesin Adanalı olduğunun altını çizen Akay, Adana’nın iş olanakları en fazla olan il olmasına karşın Adana’da kentte doğup büyüyen gençlerin işsizlik nedeniyle başka illere göç etmek zorunda kaldığını vurguladı. Kent dinamiklerini harekete geçirerek bu sorunun çözümü için, istihdam yaratan projeleri yaşama geçireceklerini anlatan Akay, kaynakları akılcı kullanacaklarını sözlerine ekledi.

 

takipçi satın al