Hotivi

Akay: Örgütsüz başarıya ulaşılamaz - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:45

Akay: Örgütsüz başarıya ulaşılamaz

Akay: Örgütsüz başarıya ulaşılamaz
Son Güncelleme :

07 Temmuz 2013 - 14:44

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Akif Kemal Akay, günlük çekişmelerle ve örgütsüz yapıyla başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.

Başarının örgütlü yapıyla geleceğini vurgulayan Akay, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Akay,  “Adana’yı yeniden inşa etmek, herkesin geldiği Adana’da herkesi Adanalı yapmak gibi büyük bir hedefimiz var. Adana tarımda, sanayide, eğitimde, sağlıkta, turizmde, sanatta, sporda, eğlence sektöründe akla gelebilecek her alanda yakın zaman içinde, Ortadoğu’nun merkezi olma potansiyeline fazlasıyla sahip. Bu potansiyeli ortaya koyacak sonuçta insanlardır ve örgüttür. Bu nedenle CHP’ye daha fazla güveniyorum. Önümüzdeki dönemde daha fazla bir şeyler yapacağımıza inanıyorum ve elbirliğiyle bu işleri becereceğiz” dedi.

İL YÖNETİMİNE KAHVALTI

CHP Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan A. Adayı Akif Kemal Akay, partisinin İl Yönetimi İl Kadın Kolları yöneticileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. İl yönetimi olarak adayların üyeli önseçimle belirlenmesinden yana olduklarını belirten Sümer, “Partimize emek vermiş kişilerin aday olmasından taraftarız. Partinin içinden gelen kişilerin bu işi daha iyi yapacağına inanıyoruz” dedi.

Akif Kemal Akay’ın CHP’ye uzun yıllardır emek veren iyi bir partili olduğunu vurgulayan Sümer, Akay’ın sosyal demokratlığını kimsenin tartışamayacağını kaydetti.

ANADOLU DEVRİMİNİN ÖRGÜTLÜ GÜCÜYÜZ

Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Akif Kemal Akay ise örgütlü yapının önemine vurgu yaptığı konuşmasında yaşamı boyunca CHP örgütünün içinde olduğunu vurguladı. CHP’nin tarihi boyunca örgütlü olduğunun ifade eden Akay, Kurtuluş Savaşı sürecinde ve sonrasında Anadolu devriminin örgütlü gücünün CHP olduğunu belirtti.

Akay, “Cumhuriyet, köhnemiş, yoksulluklar içerisinde, düşünce açısından geri kalmış bir ülkenin çağdaş uygarlık düzeyinin ötesine taşınması üzerine kurulmuş bir projedir. Bunun içerisinde tam bağımsızlık, antiemperyalizm, hukukun üstünlüğü, eşitlik vardır ama o ideolojiyi gerçekleştirmek üzere bir de örgütlü yapıya gerek vardı. İşte CHP, bu örgütlü yapıdır” diye konuştu.

CHP’DEN VAZGEÇMEYECEĞİM

“Örgütsüz hiçbir yere ulaşma şansımız yoktur” diyen CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Akif Kemal Akay, siyasi yaşamı boyunca örgütlü yapıda CHP’den vazgeçmeyeceğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Ne kadar örgütlü olursak, ne kadar örgütle birlikte hareket edersek o kadar kolay başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum. Tarih boyunca emperyalizm hiç bu kadar güçlü olmadı. En güçlü an aynı zamanda en zayıf olduğu andır. Taksim bunu gösterdi ama parasal güçle baktığımız zaman medyasıyla, yargısıyla toplumu etkileyebilecek sermaye çok ciddi ölçüde işin içinde. Dolayısıyla bunlara rağmen eğer iktidar olacaksak, düşüncelerimizi gerçekleştireceksek,  toplum içerisinde insana hizmet edeceksek bunu ancak ve ancak örgütlü yapıyla sağlamamız mümkün.”

akay_ilyonetimiELBİRLİĞİYLE BAŞARACAĞIZ

CHP örgütüne duyduğu güven dolayısıyla Adana’da başarısızlık düşüncesinin hiçbir şekilde aklından geçmediğinin dile getiren Akay, “Önümüzdeki dönem hepimizin daha fazla ve birlikte çalışması gerek. Yönümüzü de hedefe çevirip kilitlemeliyiz. Günlük çekişmelerle, bir yere varılmayacağını gördük. Buradan elde edilen başarısızlığın Türkiye’ye bizlere nelere mal olduğunu gördük. Adana’yı yeniden inşa etmek, herkesin geldiği Adana’da herkesi Adanalı yapmak gibi bir hedefimiz var. Adana tarımda, sanayide, eğitimde, sağlıkta, turizmde, sanatta, sporda,  eğlence sektöründe akla gelebilecek her alanda yakın zaman içinde Ortadoğu’nun merkezi olma potansiyeline fazlasıyla sahip. Bu potansiyeli ortaya koyacak sonuçta insanlar ve örgüttür. Bu nedenle CHP’ye daha fazla güveniyorum. önümüzdeki dönemde daha fazla bir şeyler yapacağımıza inanıyorum ve elbirliğiyle bu işleri başaracağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al