Hotivi

Akay Pozantı’da - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 21:05

Akay Pozantı’da

Son Güncelleme :

19 Haziran 2013 - 13:46

Adana(Ulus)–akifakay_pozantiCumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay ilçe gezilerine Pozantı ile devam etti. CHP Pozantı İlçe Başkanı Ersin Kozan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Akay, yapılacak ciddi bir çalışmayla Pozantı’nın iki yılda beş kat gelişebileceğini söyledi.

Akif Kemal Akay ise Pozantı’nın Adana için önemine vurgu yaptı ve Pozantı’yla ilgili projelerini anlattı. Pozantı’nın hem doğasıyla hem de tarım potansiyeliyle muazzam bir ilçe olduğunun altını çizen Akay, şöyle konuştu:

“Pozantı meyve bahçeleriyle Türkiye’nin en güzel kiraz, eriklerine sahip. Pozantı’da bu bahçeleri geliştirip üreticiyi imkanlar doğrultusuna üreticiyi destekleyeceğiz. Ayrıca Pozantı birçok alanda kalkınmanın öncüsü olabilecek pozisyonda çünkü endemik bitki çeşitliliği açısından son derece zengin. Bu zenginliği parfüm ve ilaç sanayisinde kullanabiliriz. Yayla turizmi ve dağcılık gibi spor aktivitelerini geliştirip turizm açısından cazibe merkezi haline dönüştürebilir. Yani yıllardır bakir olarak kalmış bu alanın bir çok açıdan ticari ve üretim alanına çevrilmesi mümkün. Bunları yapmak ne hayal ürünüdür ne de ütopik konulardır. Ciddi anlamda iyi bir çalışma ile Pozantı’yı 2 senede 5 kat geliştirebiliriz. Bunun için yapılması gereken tek şey CHP belediyeciliği görüşüyle bizleri yetkili kılmaktır. Bu nedenle  sizin desteğiniz çok önemli, bunu birlikte başaracağız.”

Toplantının ardından İlçe Başkanı Ersin Kozan ve beraberindekilerle birlikte ilçede esnaf ziyaretleri de yapan Akay, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyip notlar aldı, esnaftan destek istedi. Esnafla ve ilçe halkıyla birlikte öğle namazını birlikte kılan Akay, cami avlusunda da yurttaşlarla sohbet etti.

takipçi satın al