Akay’dan Barış Mitingine Çağrı - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:29

Akay’dan Barış Mitingine Çağrı

Son Güncelleme :

19 Eylül 2013 - 10:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Barış Mitingi’ne katılım çağrısı yaptı. Akay, “Adana sokaklarından Türkiye’ye ve dünyaya barış rüzgarları estirelim” dedi.

tekin_akayBüyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladıktan sonra yaptığı çalışmalarla ve söylemleriyle dikkat çeken CHP’li Akif Kemal Akay ve gönüllü ekibi Adana’nın dört bir yanında halkı barış mitingine davet ediyor. Gönüllüler başta kent merkezi olmak üzere Adana’nın her tarafında Akay’ın barış mitingine çağrısını içeren broşürleri dağıtırken, Akay da ziyaret ettiği sivil toplum örgütlerinde ve düzenlediği halk toplantılarında Adana’nın da Türkiye’nin de Dünya’nın da bu ihtiyaç duyduğu en önemli şeyin barış olduğunu söyledi.

Ortadoğu’nun zengin enerji kaynaklarına sahip olmak isteyen emperyalist güçlerin küresel hesapları nedeniyle bugün Türkiye’nin komşusu Suriye’yle savaş noktasına geldiğini belirten CHP’li Akay, Türkiye’nin hiç olmadığı kadar zor bir süreçten geçtiğini vurguladı.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyanın çok kritik bir sürecin yaşandığını kaydeden Akay, Ortadoğu’daki Müslüman ülkelerde yaratılan kargaşa nedeniyle kardeş kanı döküldüğünü ifade etti.

Türkiye’de de savaş çığırtkanlığı yapanların her geçen gün katlanarak arttığını aktaran CHP’li Akay, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözlerini anımsatarak bugün her zamankinden daha çok barışa ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Bu noktada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün (Cuma) 17.00’de Çukurova Belediye Hizmet Binası’nın açılışının ardından düzenleyeceği Barış Mitingi’nin çok büyük önem taşıdığını anlatan Akay, “Ortadoğu’da savaş tamtamları çalarken barışı şiar edinmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları olarak ‘İnadına barış’ demek için miting alanında olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm Adanalıları barış türküleri söyleyip ve barış söylemlerini haykırmak için bugün (Cuma) 17.00’de Çukurova İlçesi Türkmen Başı Bulvarı’ndaki Çukurova Belediyesi Hizmet Binası’nın önünde olmaya davet ediyoruz” dedi.

takipçi satın al