Hotivi

Akay’dan bilimsel, çözüm odaklı hizmet sözü - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:20

Akay’dan bilimsel, çözüm odaklı hizmet sözü

Son Güncelleme :

13 Haziran 2013 - 13:23

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi’ni ziyaret etti. AKP iktidarının sorunlara popülist yaklaşımlarla çözüm aradığını savunan Akay, belediye başkanlığı döneminde alınacak kararların çözüm odaklı ve bilimsel olacağını söyledi.

akifakay_emoEMO Adana Şubesi’ni ziyaret eden CHP’li Akif Kemal Akay,  şube yönetim kurulunun ve üyelerin sorunlarını dinledi. Her yıl 93 bin mühendisin ve mimarın mezun olduğuna dikkati çeken EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, “Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de işsizlik had safhada. Buna ek olarak hükümet, teknik öğretmenlere de mimarlık-mühendislik hakkı tanıyacak yasayı programına aldı. Bu, sektörümüzü çok daha olumsuz etkileyecek ve niteliksizleştirmenin de önünü açacak” dedi.

Yerel yönetimlerin ise aldıkları kararlarda ve yaptıkları çalışmalarda bilimsellikten uzak yaklaşımlarla projeleri hayata geçirdiğini öne süren Mak, “Yerel yönetimler Adana’da gayet nitelikli ve ciddi çalışmalar yapan meslek örgütlerine danışmadan, görüşlerini almadan acemice işler ortaya koyuyorlar. Bu da Adana’yı ileri götürmek yerine kentin köhne yapılara bürünmesine sebep oluyor” diye konuştu.

MİMAR VE MÜHENDİSLERİN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ

Mimar ve mühendislerin görüşlerinin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen CHP Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, AKP politikalarının tüm kurumlarda ve sektörlerde yıpranmaya, niteliksizliğe ve kaynakların etkili kullanılamamasına neden olduğunu ileri sürdü.

BİLİMSEL, ÇÖZÜM ODAKLI HİZMET SÖZÜ

AKP iktidarının sorunlara geçici, popülist yaklaşımlarla çözüm aradığını öne süren Akay, “Bunun olumsuz etkilerini her yerde görüyoruz. Nitekim Adana’da da yerel yönetimler konusunda sıkıntılar yaşandığı aşikar. Mevcut sistemde belediye başkanı piramidin başında oturur. Ne kendisine ulaşılabilinir ne de kararlarında kimseye danışır. Kenti düzenlerken  aldığı kararlar bilimsellikten uzak siyasi kararlardır. Başkanlığım dönemimce bu piramidi yıkacağız ve kentin tüm bileşenleriyle Adana’yı hak ettiği seviyeye çıkartacağız. Aldığımız kararlar siyasi değil çözüm odaklı, estetik barındıran, bilimsel kararlar olacak. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

takipçi satın al