Hotivi

AKP 1 Kasım’da Tek Başına İktidar Umudunda - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:41

AKP 1 Kasım’da Tek Başına İktidar Umudunda

AKP 1 Kasım’da Tek Başına İktidar Umudunda
Son Güncelleme :

02 Eylül 2015 - 2:44

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, milletimizin ülkenin koalisyon ile yönetilmesine izin vermeyeceğini,, 1 Kasım erken genel seçimlerinde AK Partiyi Tek Başına İktidar Yapacağını savundu.

AK Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, il teşkilatı tarafından düzenlenen 72. İl danışma meclisinde yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimlerinden itibaren geçen 80 günlük sürede yaşanan belirsizliğin ülke ekonomisine önemli oranda maliyet oluşturduğu; gerek yurt içi gerekse yurt dışı yatırımcıların belirsizlikten dolayı yatırımlarında kararsızlıklar yaşadığını belirterek, “Geçtiğimiz bu süreç AK Partinin 3 Kasım 2002’den bugüne yaklaşık 13 yıldır Türkiye’de sağladığı istikrarın önemini bir kez daha göstermiştir.”dedi.

AK Partinin iktidar olduğu 13 yılda Türkiye’de her alanda ilkleri gerçekleştirdiğini ve çok partili sisteme geçiş ile birlikte Cumhuriyet tarihinde sağlanamayan istikrarı sağladığını dile getiren Kısacık; “7 Haziran seçimlerinin ardından bugüne geldiğimiz süreçte koalisyon görüşmelerinin yaşattığı belirsizliğin ülke ekonomisinde ve ülke psikolojisinde yarattığı yük ortada iken; 4 yıl koalisyonlarla yönetimin ve koalisyon içi çekişmelerin ülkeye maliyetinin çok daha fazla olacağı aşikârdır ” diye konuştu.

Cumhuriyet tarihi boyunca kurulan hükümetlerin süresinin ortalama ömrünün 1,5 Yıl olduğunu ve bu istikrarsızlıkların Türkiye’nin yönetilemez hale getirilmesine sebep olduğunu belirten AK Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık;” Yaşı 30’un üzerinde olan vatandaşlarımız koalisyon hükümetlerinin ülkemize yaşattığı sıkıntıları çok iyi bilirler, genç seçmenlerimiz koalisyon hükümetleri dönemini yaşamadıkları için bilmiyorlardı ama 7 hazirandan sonra yaşadığımız süreç tek parti istikrarının önemini hepimize bir kez daha göstermiştir , milletimiz istikrarın kıymetini daha iyi anlamıştır; inşallah 1 Kasım seçimlerinde de aziz milletimiz bu ülkeyi koalisyonlarla yönetimin çekişmelerine  izin vermeyecek ve AK Partiyi tek başına iktidar yapacaktır.“dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al