AKP gerici ve ticarileştirilmiş eğitim sistemi yaratma çabasında - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 03:41

AKP gerici ve ticarileştirilmiş eğitim sistemi yaratma çabasında

AKP gerici ve ticarileştirilmiş eğitim sistemi yaratma çabasında
Son Güncelleme :

16 Eylül 2013 - 9:15

alidemircalichpcovaCHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının, eğitim sistemimizin temel sorunlarına yönelik hiçbir çalışma yapılmaksızın, tamamen ideolojik bakış açısıyla başladığını söyledi.

Demirçalı, eğitimin birikmiş sorunlarını sırtında taşıyan öğretmenlerimizin yeni eğitim öğretim yılına gene mutsuz girdiğine dikkat çekerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“4+4+4 düzenlemesi, Hiçbir bilimsel araştırma ve planlama yapılmadan genel liselerin kapatılarak Anadolu ve Meslek liselerine dönüştürülmesi, Okullarda 5 ve 6 yaş çocukların boylarına uygun sıra, sandalye, tuvalet ve lavabo bulunmaması, Özel okullara kaynak aktaran bakanlığın devlet okullarına üvey evlat muamelesi yapması, ilk ve ortaokullarda 31.415 dersliğe gereksinim bulunması, atanamayan öğretmenler, 70 bin hizmetli ve memur ihtiyacı, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklikler yapılarak“Atatürk ilke ve devrimleri’’ çıkarılması, cemaat ve tarikatlara tüm kapıların açılması, Yurt dışında okuyan öğrencilere, Türkiye’de sınavla öğrenci alan okullara sınavsız geçiş hakkı, SBS nin kaldırılarak yerine 12 sınavın konulması gibi birçok sorunla karşı karşıyadır.
Eğitimin birikmiş sorunlarını sırtında taşıyan öğretmenlerimiz yeni eğitim öğretim yılına gene mutsuz girmektedir. AKP iktidarı adım adım gerici ve ticarileştirilmiş bir eğitim sistemini yaratma çabası içerisindedir.
AKP’ye karşı çıkmamız gereken en önemli alan eğitim-öğretim alanıdır. Eğitim, AKP’ye bırakılmayacak kadar önemlidir. Eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının takipçisi olacağımızı ve onca olumsuzluğa rağmen yeni eğitim-öğretim yılının ulusumuza güzellikler getirmesini diliyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al