Hotivi

AKP STK Temeyülünü Açıklamadı - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 01:50

AKP STK Temeyülünü Açıklamadı

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 19:53

akp_stk_temayul (1)Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti), 7 Haziran 2015’de yapılması planlanan 25’inci Dönem Milletvekili adaylığı için yaptığı temayüle Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yoğun ilgi gösterdiği açıklandı.

AKP Adana İl Başkanlığı’ndan medya kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklamaya göre, AK Parti Adana İl Başkanlığı’nda yapılan ve Adana’daki STK yöneticilerinin katıldığı temayül, saat 09.00’da başladı. Saat 17.00’a kadar devam etti. 5 sandıkta toplam 2 bin 438 kişi oy kullandı. Kullanılan oylar, AK Parti Adana İl Yönetimi tarafından sayıldıktan sonra AK Parti Genel Merkezi’ne gönderilmek üzere torbalara konulup, ağzı mühürlendi.

SK temsilcilerine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, şunları söyledi:akp_stk_temayul (2)

“STK’lar, bizim siyaset anlayışımızda, siyasetin ve politikaların biçimlenmesinde farklı bir yere sahiptir. Mecliste şehrimizi temsil edecek isimler konusunda STK’ların rol alabilmelerine ve söz söylemesine imkan sağlayan partimiz, sivil toplum örgütlerinin demokratik rejimlerin güçlenmesine de büyük katkı sunduğunu ve buna önem verdiğini gözler önüne sermiştir. Bugün gerçekleştirdiğimiz STK’ların oy kullanması, bunun izahı niteliğindedir. Bu anlayışı muhafaza etmek ve geliştirmek adına sivil toplum kuruluşlarının demokrasiye, toplumsal kalkınmaya katkı sağlaması, ilk kez bizim tarafımızdan öngörülmüştür.”akp_stk_temayul (3)

takipçi satın al