Hotivi

Akyol CHP’den aday adayı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 09:28

Akyol CHP’den aday adayı

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2013 - 0:46

yalcinakyolSeyhan Belediyesi Kurucu Başkanı Yalçın Akyol, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Seyhan Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Yalçın Akyol, Seyhan’ı hasret kaldığı eski günlere kavuşturmayı amaçladığını,  “İnsan Odaklı Belediyecilik” anlayışı ile yola çıktığını, vatandaşın fikirlerinin çok önemli olduğunu vurguladı. Sosyal Belediyecilik anlayışının tüm pratiklerini Seyhanlılar için hayata geçireceğini belirten Yalçın Akyol, Seyhan’ı yeniden Kültür Şenliği ile buluşturmayı amaçladığını belirtti. Vatandaşın kendisi için bir pusula olduğunu söyleyen Akyol,  belediyelerin halkın isteklerini yerine getirmek için var olduğunu belirtti. Akyol, “Belediyecilik benim için beşikten mezara insanların ihtiyaçlarına göre hizmet vermek demektir. Belediyecilikte hizmette bir sınır yoktur. Belediyeler vatandaşın taleplerine kulak veren, takipçisi olan bir kurum olmalıdır. Bizde halkımızın isteklerinin bekçisi olmaya talibiz. Vatandaşımızı isteklerine uygun hizmetlerle buluşturmak için çalışacağız.” dedi.

1984 yılında 29 yaşında  Belediye Meclis üyesi olduğunu söyleyen Yalçın Akyol, erken yaşlarda tanıştığı aktif siyasi hayatının başarılar ve önemli projelerle doldurduğunu belirtti. Adana’ya ilkleri getiren Belediye Başkanı olarak anılmaktan onur duyduğunu ifade eden Yalçın Akyol, şöyle konuştu:

“Vatandaşımıza hizmet için 1989 yerel seçimlerinde Seyhan Belediye Başkanlığına aday oldum.  Yapılan bu seçimlerde Seyhan Belediye Başkanı seçildim. Seyhan Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı olma onurunu yaşadım. Bana bu onuru yaşatan tüm Seyhanlılara hala minnet ve şükran duymaktayım. Biz göreve geldiğimizde bizi çok büyük zorlukların beklediğini biliyorduk, çünkü daha önceden böyle bir belediye yoktu. İnanın ki bir masa ve bir sandalye ile göreve başladık. Yaşımız da gençti ama hiç yılmadık ve  hemen belediyemizin Müdürlüklerini kurduk. Bekleme şansımız yoktu. Seyhanlı bizden hizmet bekliyor ve bana ve ekibime çok güveniyordu. Bu güveni boşa çıkarmadık. Şimdi de tekrar bu göreve talip oluyoruz. Seyhan’ı tekrar şaha kaldırmak için buradayız.”

YALÇIN AKYOL KİMDİR?

1955 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğan Yalçın Akyol, ilk ve orta eğitim hayatını Adana’da tamamladı. 1974-1980 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

1980 yılında Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan Akyol, 1988 yılında Şube Başkanlığı görevine seçildi.1977 yılında aktif siyasi hayatına CHP Adana İl Gençlik Kolları Yönetim üyeliği ile başladı. 1984-1989 yılları arasında Adana Belediyesi Meclis Üyeliği, Grup Başkanlığı ve Sözcülüğü görevlerini yürüttü. Yalçın Akyol, evli ve 2 çocuk babası.

takipçi satın al