Aldırmaz dilek tuttu! - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 06:06

Aldırmaz dilek tuttu!

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2013 - 21:05

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Birlikte Hayal Edelim” sloganıyla Şinasi Efendi Caddesindeki dilek ağacına dileğini yazıp astı.

zihni_dilektuttuAldırmaz, “Cam adam Zekeriya bir konuşmasında “Engelsiz Şehir, Engelsiz Ülke, Engelsiz Dünya” demişti. Cam adam Zekeriya’nın söyledikleri benim dileğimdir. Bu dileğimi yazıp dilek ağacına asıyorum, Allah kabul etsin” dedi.

ENGELSİZ BİREY

Amaçlarının birlikte ortak hayaller kurmak olduğunu söyleyen Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler, şöyle konuştu:

” Engelli Haftası etkinliklerinin ardından toplumun dikkatini çekecek, herkesi kaynaştıracak ve sorunların hep hatırda kalabilmesi adına farkındalık çalışmaları yapmayı amaçladık. Şinasi Efendi Caddesi girişinde kurduğumuz dilek ağacına engelliler kendileri adına dilek dilerken, engeli olmayan insanlar da dışarıdan baktığında engelli adına gördüğü aksaklıkları yok edebilmek adına ve kendilerine özel dileklerde bulundular. Bilinçli Toplum, Engelsiz Birey yaratmak adına halkımızla birebir yaptığımız bilgilendirme çalışmasında Plato Meslek Yüksekokulu öğrencileri çocukların yüzlerini, ellerini renk renk boyayarak etkinliğimize renk verdiler. Dilek Ağacımıza bin kişiden fazla insan dilek dilemiş. Dernek üyelerimiz bu dilekleri gruplandırarak şehrin mimari ve sosyal-kültürel çözümleri için Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a, Sosyal ve Hukuksal alandaki yapılması gereken çalışmalar için ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den randevu alıp dilekleri kendisine teslim edeceğiz.”

takipçi satın al