Aldırmaz: İçimize sinmeyen uygulamaydı - Adana UlusAdana Ulus

26 Ekim 2021 - 14:28

Aldırmaz: İçimize sinmeyen uygulamaydı

Aldırmaz: İçimize sinmeyen uygulamaydı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2012 - 14:13

Adana(Ulus)–CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın açtığı dava sonucu Adana 1. İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararı sonucu belediyeler uygulamadan vazgeçmeye başladı.

Seyhan Belediye Meclisinden de geçen ve uygulamaya konulan karar sonrası AKP’li Başkan Azim Öztürk, evsel katık bedeli toplanmasını eleştirmeye başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da CHP’li Ali Demirçalı’nın açtığı dava sonrası Adanalının artık katı atık bedeli ödemeyeceğini açıkladı.

 “İÇİMİZE SİNMEYEN UYGULAMA”

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ilçe belediyelerinden gelen talep doğrultusunda su faturalarına ek olarak ev ve işyerlerinden toplanan “Katı atık bedeli” uygulamasına son verildiğini açıkladı.

Adana halkının büyük rahatsızlık duyduğu “Katı atık bedeli” uygulamasının ailelere getirdiği ek külfete son verildiğini kaydeden Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi olarak bu bedeli hemşehrilerimizden toplamak başından beri içimize sinmemişti. Ancak ilçe belediyelerimizden gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediyemize bağlı ASKİ tarafından böyle bir uygulama başlatılmış ve su faturaları ile birlikte katı atık faturasını da vatandaşlarımızın ev ve işyerlerine göndermek zorunda kalmıştık. Geçtiğimiz günlerde Bölge İdare Mahkemesi’nin katı atık bedeli ile ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararına paralel olarak bu uygulamaya son verdik. Mahkeme kararında belirtilen 30 günlük itiraz süresini ve hatta itiraz hakkımızı da kullanmadan, yürürlüğe girdiği günden bu yana içimize sinmeyen uygulamayı ortadan kaldırdık. Bugüne kadar katı atık bedeli ödeyen vatandaşlarımız yatırdıkları paraların iadesiyle ilgili ilçe belediyelerine müracaat edecekler”

Bundan böyle Adana’daki ev ve işyerlerine katı atık faturasının gitmeyeceğini kaydeden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Mahkeme kararından önce vicdanımızın sesini dinledik” diyerek uygulamadan duyduğu rahatsızlığı bir kez daha dile getirmiş oldu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al