Aldırmaz MHP’den istifa etmemiş! - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 16:20

Aldırmaz MHP’den istifa etmemiş!

Son Güncelleme :

17 Nisan 2013 - 14:44

zihnimhpdeSeyhan Belediyesi’nin resmi web sitesine göre Zihni Aldırmaz halen MHP Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyor.

zihni_aldirmaz182009 seçimlerinde MHP listesinden Seyhan Belediye Meclis Üyesi seçilen Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de girdi. Aytaç Durak’ın İçişleri Bakanlığı tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmasından sonra MHP’den istifalar başladı. Önce Aytaç Durak, ardından Zihni Aldırmaz ve son olarak da Mustafa Tuncel MHP’den istifa ettiklerini duyurdu.

Zihni Aldırmaz’ın MHP’den istifa tarihi resmi kayıtlara 30 Aralık 2010 olarak geçti. Aldırmaz Seyhan ve Büyükşehir Belediye Meclislerinde bağımsız olarak görevini sürdürdü. MHP ve CHP oyları ile Adana Büyükşehir Başkan Vekili seçilen Zihni Aldırmaz’ın bu görevini bağımsız olarak sürdürdüğü biliniyor.

Zihni Aldırmaz 30 Aralık 2010 tarihinden bu yana MHP’den istifa etmesine rağmen Seyhan Belediyesi’nin resmi Web sayfasında meclis üyeleri arasında MHP’li olarak gösterilmesi de dikkat çekiyor. Bu tabloya göre Ak partili Belediye Başkanı Azim Öztürk’e sormak gerekiyor, “Zihni Aldırmaz’ın istifasının Seyhan belediyesi’ne ulaşması mı gerekiyor?”

takipçi satın al