Aldırmaz’a Fotoğrafını Hediye etti - Adana UlusAdana Ulus

4 Mart 2021 - 12:14

Aldırmaz’a Fotoğrafını Hediye etti

Son Güncelleme :

01 Mart 2014 - 12:16

akbas_aldirmaz_sergiGazeteci Layla Akbaş’ın arşivinden derlediği 70 eserlik fotoğraf sergisi Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz tarafından açıldı. Adana’ya gelen liderlerin siyah beyaz görüntülerinden oluşan sergide yer alan fotoğraflar arasında Zihni Aldırmaz ve eşi Serpil Aldırmaz’ın da bulunduğu bir eserini Zihni Aldırmaz’a hediye eden Leyla Akbaş, her bir fotoğrafın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.

GENÇLERE ÖRNEK OLSUN

Sergiyi gezen ve eserleri tek tek inceleyen Zihni Aldırmaz, “Fotoğraf sanatının çok önemli bir tarafı var. Bir anı ölümsüzleştirmek fotoğrafla mümkün. İnsanların ruh halini, o an ne düşündüğünü özetleyen ve tarihe not düşen bir sanat dalı fotoğrafçılık. Şimdi bu sergiyi gezerken bunu bir kez daha farkına vardım. Bu sergi gençlere örnek olsun. Leyla Akbaş gibi gazetecilik, yazarlık ve fotoğrafçılığı aynı anda yapan çok insan yok. Onu kutluyorum. Umarım yeni nesile gençlere de örnek olur bu çalışmalar” dedi.

Leyla Akbaş da geçmişte Adana’ya liderler geldiğinde, onlar halka hitap ederken yanı başlarında fotoğraf çekmenin mümkün olduğunu günümüzde güvenlik gerekçesiyle yanlarına yaklaşmanın zor olduğunu ve liderlerin fotoğrafını çekmenin zorlaştığını ifade etti.