Altın Koza Başlıyor - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 03:47

Altın Koza Başlıyor

Son Güncelleme :

16 Eylül 2013 - 9:04

20altinkoza_logoAdana 20. Altın Koza Film Festivali bugün açılış töreni ile başlıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 22 Eylül tarihine kadar devam edecek festival süresince 215 film 10 salonda 450 gösterimde izleyici ile buluşacak. Festival boyunca Türk sinemasının ünlü isimleri de Adana’ya gelecek.

Yeşilçam’ın dört yapraklı yoncası olarak anılan Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit de bugünkü konuklar arasında yer alacak. Efsane sanatçılarla birlikte sinema ve televizyon dünyasında son dönemlerde yıldızı parlayan 4 erkek oyuncu da Adana’da olacak. Merkez Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek bugünkü açılış töreninde Türkan Şoray’a Halit Ergenç, Fatma Girik’e Sinan Tuzcu, Filiz Akın’a Yiğit Özşener ve Hülya Koçyiğit’e de Yetkin Dikiciler eşlik edecek. Törende sahneye çıkacak olan ünlü sanatçı Göksel ise, eski Türk filmleri müziklerinden seçtiği eserleri seslendirecek.

Altın Koza Film Festivali kapsamında geleneksel olarak verilen Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl ünlü oyunculardan Çolpan İlhan, İzzet Günay ve Demir Görgün Karahan ile yapımcı Necip Sarıcı’ya 19 Eylül’de düzenlenecek törenle sunulacak.

 

16 EYLÜL 2013 PAZARTESİ

———————————–

Saat: 11.00 KISA FİLM ATÖLYESİ

Atölye Yönetmeni: Işıl Özgentürk

Yer: Seyhan Oteli Anadolu Konferans Salonu

Saat: 20.30    AÇILIŞ  TÖRENİ:

Hülya Koçyiğit-Fatma Girik-Türkan Şoray-Filiz Akın

Kavelyalık edecek oyuncular: Halit Ergenç, Yetkin Dikinciler, Sinan Tuzcu, Yiğit Özşener

Konser: Göksel

Sunucu: Levent Özdilek

Yer: Merkez Park Amfi Tiyatro

takipçi satın al