Hotivi

Altın Koza Film Festivali Resmi Afişi - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 23:19

Altın Koza Film Festivali Resmi Afişi

Altın Koza Film Festivali Resmi Afişi
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2015 - 14:32

 1. altin_koza_afis_yarismasi (1)Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği, reklam verenlerin başarılarının belgelendiği Kırmızı Ödülleri, Filli Boya ana sponsorluğunda 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek.12. Kırmızı Özel Ödülleri kapsamında düzenlenen Altın Koza afiş yarışmasının jürisi kararını verdi.

  22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun Festival hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak resmi afişi, reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri bünyesinde seçiliyor. Filli Boya ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Kırmızı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu işbirliği kapsamında ayrıca 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın resmi afiş tasarımı da bu yılın Genç Kırmızı brief Kırmızı ve Kırmızı Bölge jürilerinin temsilcileri ve festival yetkililerinin karmasından oluşan 19 kişilik jüri, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Sheraton Adana Hotel’nde buluştu. Jüri Başkanlığını Manajans’ın Başkanı Tuğbay Bilbal’a vekaleten Mimar Sinan Üniversitesi’nden Refik Kubalas’ın yaptığı, moderatörlüğünü  ise Kırmızı Reklam Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt’ün üstlendiği toplantıda 140 adet başvuru değerlendirildi.

  Brief konusu 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması  olan 7. Genç Kırmızı’ya 31 üniversitenin 42 fakültesinden 321 öğrencinin oluşturduğu 157 ekip 135 başvuruda bulundu.

  Çok renkli anların yaşandığı toplantı 8 saatten uzun sürdü. Jüri, dört aşamalı bir değerlendirme yöntemi kullandığı toplantıda başvuruları kademeli olarak azaltarak 7 finalist belirledi. Bunların arasından 6 tanesine başarı belgesi veren jüri bir işi de 30.000TL’lik birincilik ödülü ile ödüllendirdi.

  7. Genç Kırmızı’da ise birinci seçilen çalışma 6.000TL, ikinci seçilen çalışma 4.000TL; üçüncü seçilen çalışma 2.000TL para ödülü ile ödüllendirildi. Her iki yarışmanın sonuçları da 27 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

  altin_koza_afis_yarismasi (2)Kırmızı Altın Koza Jürisi;

  Tuğbay Bilbay                       Manajans  JWT (Jüri Başkanı)

  Ali İnal                                   Fikirbaz

  Anıl Aydın                             ANL Grup

  Atilla Karabay                       Happy People Project

  Aziz Yayla                              Kaf Ajans

  Berk Sürücü                         San Design Company

  Candan Yaygın                      Altın Koza A.Ş.

  Efsun Tekyeten                    Ak Ajans

  Gamze İçhedef                     TBWA

  Gürcan Şenyavaş                 Mürekkep Tanıtım

  Halil Avşar                             Altın Koza A.Ş.

  Hüseyin Ekinciler                 Reklam Merkezi

  Mekin Nadirler                    Mena Ajans

  Necdet Alkandemir            Graphx Ajans

  Nurcan Türkoğlu                  Çukurova Üniversitesi

  Ömer Veysel Oto                 Turuncu Ajans

  Ozan Aksu                             Adana Büyükşehir Belediyesi

  Refik Kubalas                        Mimar Sinan Üniversitesi (Jüri Başkan Vekili)

  Yüksel Evsen                         Altın Koza A.Ş.

  “Kırmızı – Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, 12. Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.

  “Kırmızı – Adana Büyükşehir Belediyesi 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Afiş Yarışması” kategorisinin birincisi, 30bin TL’lik para ödülünün de sahibi olacak. 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda ise birincilik ödülü 6.000TL; ikincilik ödülü 4.000TL; üçüncülük ödülü 2.000TL olarak belirlendi.

   

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al