Amatörlere Kupa ve Malzeme - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 03:58

Amatörlere Kupa ve Malzeme

Son Güncelleme :

11 Ekim 2013 - 22:06

amator_vali_malzemeAdana Valisi Hüseyin Avni Coş, toplumun her kesiminin spor yapmasına ve sporun tabana yayılmasında amatör spor kulüplerinin yararının inkar edilemeyeceğini söyledi.

Coş, Menderes Spor Salonu’nda branşlarında dereceye giren kulüplere kupa ve  71 Amatör Spor Kulübü’ne içlerinde forma, şort, tozluk, eşofman ve spor ayakkabısı bulunan malzeme dağıttı

Malzeme dağıtım töreninde sporun toplum üzerindeki olumlu etkilerine ve yararına değinen  Coş, şöyle devam etti:

“Öncelikle toplumun her kesiminin spor yapmasına ve sporun tabana yayılmasında amatör spor kulüplerinin yararı inkar edilemez. Kendilerini kanıtlayarak şampiyon olan ve dereceye giren bu değerli evlatların gelecekte daha önemli başarılar sağlayacaklarına inanıyorum. Kentimizde geçen yıl milli takımlarda ülkemizi temsil eden 129 sporcuyla iftihar ediyoruz. Kentimizde, kulüplerde, okullar ve il spor okullarında toplam 160 bin kadar lisanslı sporcu bulunmaktadır. Adana daha büyük hedefe ulaşmalıdır. Gençlerimizi azimle, inançla, şevkle ve heyecanla spora kanalize eden kulüplere, antrenörlere, çocuklarını spora yönlendiren ailelere ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve mübarek Kurban Bayramınızı kutluyorum .”

AMATÖRLER FAİR-PLAY DÜŞÜNCESİNDE

vali_amatorKupa ve malzeme dağıtım töreninde konuşan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Gülleri,  Vali Hüseyin Avni Coş’un katkılarıyla 71 amatör spor kulübüne yapılan spor malzemeleri nedeniyle teşekkür etti.

Gülleri, geçen sezon tamamı çim olan statlarda 1741 karşılaşma yapıldığına dikkat çekerek, “İlimizde 2012-2013 sezonunda müsabakalara katılarak dereceye giren 33 takımımızdan 12’si, Türkiye Şampiyonası’na katılarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Adanaspor U19 takımı Türkiye ikincisi, U16 takımı ise Türkiye dördüncüsü olmuşlardır. Valimiz Hüseyin Avni Coş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi  ve diğer yerel yöneticilerin katkılarıyla Önümüzdeki yıllarda daha büyük hedeflerle başarılarımızı ikiye katlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Vali Coş, dereceye giren kulüplere kupa ile spor malzemeleri dağıttı ve kulüp yöneticilerle sohbet etti ve sorunlarını dinleyerek çözümü konusuna destek vereceğini ifade etti.

takipçi satın al