Anafarta’dan Büyük Saat ve Kazancılar sözü - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 15:01

Anafarta’dan Büyük Saat ve Kazancılar sözü

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2013 - 13:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Soner Anafarta, 2014’te gerçekleştirilecek yerel seçimler için esnaflarla görüştü Büyüksaat ve Kazancılar Çarşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Soner Anafarta, Tarihi Kazancılar Çarşısı’nda esnaflar ve genç işçilerle görüştü. Seyhan’daki mevcut belediye başkanını çarşılarında hiç görmediklerinden ve sorunlarını anlatabilecekleri bir yetkili bulamadıklarından yakınan esnafa projelerini anlatan Anafarta, Seyhan’da bilimsel veriler ışığında çalışma yürüttüklerini belirtti.
soner_anafarta11Çarşı esnafının ve gençlerin sorunlarını dinleyen Anafarta, Seyhan Belediyesi bünyesinde her Seyhanlı ile özel olarak ilgilenilebilecek bir iletişim sistemi kuracaklarını ve bu sistemle Seyhanlılar’ın sorunlarını hızlıca çözeceklerini söyledi.
Tarihi Kazancılar Çarşısı’nın nasıl daha işler hale getirilebileceğini gözler önüne sereceklerini kaydeden Anafarta, “Restorasyon ve düzenleme çalışmaları bizim için zor değil. Belediyenin ve halkın cebinden  herhangi bir masraf çıkmadan Dünya Belediyeler Birliği ve Avrupa Birliği’ndeki hibe programlarından yararlanarak sadece iki üç yeri değil, çarşıyı değil çok kapsamlı olarak bu bölgeyi modern ve halkın rahat ulaşabileceği cazip bir kimliğe büründüreceğiz. Söz veriyorum bu alanın dünya’nın turizm bölgesi yapacağız. Bunu yaparken Seyhanlı’nın yerinden bir santim bile oynamamasına dikkat edeceğiz. Seyhan’da cazibe alanları yaratarak Çukurovalı ailelerin Seyhan’da da zaman geçirmelerine olanak sağlayacağız. Esnafımız böylelikle rahat bir nefes alacak. İşsizliği de azaltacağız” dedi.
Gençlerin özel ilgi gösterdiği Anafarta, “Seyhanlı’nın genç bir başkan isteği bana ayrı bir çalışma azmi veriyor. Beklentileri boşa çıkarmayacağım ve Seyhanlılar’ın yüzünü güldüreceğime inanıyorum” diye konuştu.
TEPKİ DİNMİYOR
Kazancılar Çarşısı’nın sorunlarına duyarsız kalan mevcut belediye yönetimine tepki gösteren esnaflar ise Seyhan’ın değişime ihtiyacı olduğunu söylediler. Soner Anafarta’nın elini sıkarak ‘Aday olursan söz veriyorum oyumu sana vereceğim’ diyen bir esnafın yanı sıra başka bir firma sahibi de, “Seyhan’ın yeni ve genç yüzlere ihtiyacı var. Sahaya inen, vatandaşın elini sıkan, vizyon sahibi insanları artık belediyede görmek istiyoruz” dedi.

 

takipçi satın al