Arıkan: Adana’daki o büyük değişim bizimle olacak - Adana UlusAdana Ulus

27 Şubat 2021 - 15:29

Arıkan: Adana’daki o büyük değişim bizimle olacak

Son Güncelleme :

28 Şubat 2014 - 10:44

arikan_memleket_pozanti (1)Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, “30 Mart’tan sonra köyleri, beldeleri, mahalleleri ve ilçeleriyle Adana hak ettiği modern kent görünümüne mutlaka kavuşacak. Biz Adana’nın sorunlarını çok ama çok iyi biliyoruz. Adana’nın ihtiyacı olan o büyük değişim de ancak bizimle olacak.” dedi.

Seçim gezileri kapsamında Akçatekir ile Pozantı’nın mahalle ve köylerini gezesen,  Pozantı Belediye Başkan adayı Abdulkererim Özkul ile birlikte Akçatekir’de esnafları ziyaret eden Başkan Yıldıray Arıkan çok sayıda partiliyle Türk Bayrağı eşliğinde Atatürk Meydan’ına kadar yürüyerek hem büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için hem de şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Pozantı’daki sanayi çarşısı esnafıyla bir araya gelen Başkan Yıldıray Arıkan, sanayi sitesinin fiziki anlamda mutlaka yenileneceğini söyledi. Daha sonda Pozantı’nın Karakışlakçı, Yağlıtaş, Aşçıbekirli, Gökbez ve Dağdibi Köyleri’ni gezen Başkan Yıldıray Arıkan, projelerinden sözetti. Dünya kendi Adana için projelerle geldiklerinden söz eden Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Kısa ve uzun vadede bir çok proje hazırladık. Köy ve ilçeler dahil tüm Adana’nın sinek ve haşere sorununu yok edeceğiz. Köylerimizi kilitli parke taş ve asfaltla buluşturacağız. Köy yolları, mezarlıkla, ibadethanelerimiz ile okulların bakım ve düzenlemelerini mutlaka yapacağız’ dedi.
Köy gezilerinin ardından Pozantı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye katılan Başkan Yıldıray Arıkan hem partililer hem de salondaki seçmenlere Pozantı ile ilgili hazırlanan projeleri anlattı. Çakıt Vadisi’nin rehabilite edilerek mutlaka bir arıtma tesisi yapılacağını belirten Başkan Arıkan, ‘Dünyanın en güzel sularından biri bu bölgede çıkıyor. Ama maalesef arıtma tesisi olmadığı için halkımız kirli suyu içmek zorunda kalıyor. Belediye başkanı olur olmaz arıtma tesisini mutlaka yapacağız ve bu alanları düzenleyerek halkımızın hizmetine sunacağız. Büyükşehir belediyesi halk ekmeği ile belediye otobüsünü Pozantı’ya getireceğiz. İşsizlik Adana’nın en büyük sorunu. Bununla ilgili de Pozantı’ya gerekli yatırımları yapacağız’ diye konuştu.

Yapılan diğer konuşmaların ardından CHP’ye hizmet etmiş Pozantılılar’a plaket dağıtıldı.arikan_memleket_pozanti (2)