Arıkan'a Destek Var - Adana UlusAdana Ulus

25 Şubat 2021 - 02:09

Arıkan’a Destek Var

Son Güncelleme :

15 Şubat 2014 - 13:42

yarikan_adana_chp1 (4)Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, seçim çalışmalarını mahalle ve esnaf gezileriyle sürdürüyor. Seçmenlerin sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Başkan Yıldıray Arıkan, kısa ve uzun vadede hayata geçireceği projelerini anlatıyor.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde belde olmaktan çıkarılarak mahallelere dönüştürülen Salbaş’a giden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, hem esnaf ziyaretlerinde bulundu hem de seçmenlerle biraraya geldi. Salbaş’a yıllardır yapılmayan hizmetleri Çukurova Belediye Başkanı olarak kendisinin yaptığından sözeden Başkan Yıldıray Arıkan,‘Buradaki dört mahallemizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Çukurova Belediye Başkan adayımız Soner Çetin bıraktığımız yerden hizmetlere devam edecek. Biz bu problemlerinizi çözmeye geliyoruz ve çözeceğiz de. Buradaki mahallelerimiz daha modern bir hale gelerek hak ettiği değere kavuşacak’ dedi.

Arıkan’a büyük destek

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan’a yıllardır Adana’da siyasete yön vermiş bir çok önemli isimden büyük destek geldi. Anavatan Partisi (ANAP), Doğruyol Partisi (DYP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) görev yapmış birçok eski siyasetçi ile bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları 30 Mart seçimlerinde Yıldıray Arıkan’ın yanında olduklarını açıkladı.

Bir dönem ANAP’ın Adana İl Başkanlığı görevini yapan Namık Akay’ın öncülüğünde Seyhan Oteli’nde akşam yemeğinde bir araya gelen ANAP, DYP ve MHP’de birçok ilçe başkanlığı veya yöneticilik yapmış siyasetçiler ile bazı sivil toplum kuruluşu başkanı ve üyeleri, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan’a destek verdiklerini açıkladı. Yaklaşık ikiyüz kişiden oluşan topluluk adına kısa bir açıklama yapan ANAP eski İl Başkanı Namık Akay, ‘Yıllardır hem Adana’nın hem de Türkiye’nin siyasetinde önemli görevler yapmış kişiler olarak 30 Mart yerel seçimlerinde CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan’a açık destek verdiğimizi açıklıyoruz. Bizler Başkan Arıkan’ın Adana için, Adana’da yaşayanlar için yapacağı hizmetlere inanıyoruz. Hem Seyhan hem de Çukurova Belediye Başkanlığı dönemlerinde yapmışolduğu hizmetleri görmemezlikten gelmek yanlış olur. Başkan Arıkan’a adaylığıkonusunda sonuna kadar destek vereceğiz ve çalışmalarımızı bu yönde yapacağız’dedi.

yarikan_adana_chp1 (3)

‘Adana yıllardır kaderine terk edilmiş, sahipsiz birşehirdir’ diyerek konuşmasına başlayan Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Gelin eleele verelim ve Adana’nın bu kötü kaderini birlikte değiştirelim’ dedi. Adana’nın özlediği birlik ve beraberlik tablosunun salonda yaşandığını belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Herkesin Adana ve Adanalılar için adeta elini taşın altına koyması bu şehri ne kadar çok sevdiğini ortaya çıkardı. ANAP, DYP, MHP’de görev yapmış ve sivil toplum temsilcilerinin Adana’nın bu kötü kaderini bizlerin değiştireceğine inanması çalışma azmimizi arttırdı. Adana için yapacak çok işimiz var. Kısa ve uzun vadede yapacağımız projelerle Adana’nın nasıl değiştiğini herkes izleyecek’ diye konuştu.
Adana’da en büyük sorun haline gelen işsizliğin de çözümü için projeler hazırladıklarından sözeden Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Yıllardır teşviklerden pay alamayan Adana’nın özellikle Yumurtalık-Karataş sahil hattına belediye teşvikleriyle yatırımcı çekeceğiz. Yaklaşık 50 bin kişi bu yatırımlardan faydalanacak. Bir önemli projemiz de Suluca’da olacak. Suluca’ya bir uydu kent yaparak o bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğiz. Böylece bu alanda da bir çok kişi hem iş sahibi olmuş olacak hem de Adana kazanacak. Projelerimiz sadece bunlar değil. Mutlaka bir kent meydanı yapacağız. Seyhan Irmağı’nı da turizm alanında kullanılması için çalışmalar yapıyoruz. Bir önemli sıkıntı da Adana’da ciddi bir şekilde arsa sorunu olması. Şambayat bölgesini imara açtıktan sonra Adana’daki ev fiyatları da normale gelmiş olacak. Kentsel dönüşme ayrıca çok önem veriyoruz. Bizler elele verip bunları yapmazsak Adana bir 25 yıl daha geriye gidecek. Birbirimize mutlaka sahip çıkmalı ve Adana’yı bu kötü kaderinden kurtarmalıyız’ dedi.

yarikan_adana_chp1 (5) yarikan_adana_chp1 (2)