Hotivi

Atatürk Parkı’nda pilav üstü tavuk ve milli içecek! - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 02:34

Atatürk Parkı’nda pilav üstü tavuk ve milli içecek!

Son Güncelleme :

22 Haziran 2013 - 15:53

validen_pilavAdana Valiliği medyaya yazılı duyuru geçti: Atatürk Parkı Etkinlik başlığı ile.

Duyuru’da şöyle deniliyordu:

gazeteci_polis

21.06.2013 Saat 16.00’ da Atatürk Parkı içerisinde Sayın Valimiz ve Emniyet Müdürümüzün katılımıyla Emniyet Personeli ve vatandaşlara yönelik etkinlik düzenlenecektir.

parktaki_vali_cos

Basın Mensubuna duyurulur.”

Saatler 16’yı gösterdiğinde  Atatürk Parkı’nın önü ana baba günü. Aracın park etmesi mümkün değil.

Atatürk Caddesi’nden Ziyapaşa Bulvarına geçiyorum. Buradaki tablo da farksız. Parktaki vatandaşlar parkı bir bir terk ediyor. İçeridekiler de tedirgin.

parktapolis

Günlerce eylemlerin yapıldığı Atatürk Parkı’nda çok az sayıda genç ve yaşlı var.

Atatürk Parkı adeta polis istilasına uğramış. Adım başı Çevik Kuvvet polisi, resmi ve bir o kadar da sivil polis. Abartılı olmasın bini aşkın sivil-resmi polis var.

vai_topverdi

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan saat 16.00’dan önce  Atatürk Parkı’nda. Yanında polis ordusu. Vatandaşların, gençlerin bulunduğu yere yöneliyor vatandaş ürküyor ve parkı terk ediyor.

vali_polisa

Saatler 16.30’u da geçiyor, Vali Hüseyin Avni Coş Atatürk Caddesi tarafından parka geliyor. Yunus polislerle selamlaşıyor, parka yöneliyor. Çevik Polisi ile sohbet ediyor. Ardından vatandaşlar var. İşte tam bu sırada bir bayanla hummalı bir tartışma. TRT kameremanı ile yerel ve yaygın medya temsilcileri var. Ancak gazeteciden çok sivil ve resmi üniformalı polis Vali ve Emniyet Müdürünün Atatürk Parkı’ndaki vatandaşla sohbetini hem fotoğraflıyor hem de görüntülüyor.

Buradaki amacı anlamak mümkün mü?

Sonradan Vali Hüseyin Avni Coş bir bayan ile tartışıyor. Sonradan tartıştığı kişinin CHP’li Çukurova Belediye Meclisi Üyesi Feray Özyasgan olduğu anlaşılıyor. Bu sırada genç bir kameraman da Vali Hüseyin Avni Coş’tan nasibini alıyor.

cocuk_ayran_pilav

Tartışma sonrası 2 kamyonette kurulmuş karavanadan Atatürk Parkında pirinç pilavu ve üzerinde tavuk ile ayran dağıtımı başlıyor. Vali Hüseyin Avni Coş geçiyor karavanaya ve pirinç pilav üstü tavuğu dağıtıyor. Ayran da görevli tarafından veriliyor.  Atatürk Parkı’nda vatandaştan çok Çevik Kuvvet ve sivil polis dikkat çekiyor.

emniyet_gurkan1

Atatürk Parkı’ndaki notlara Vali Hüseyin Avni Coş ile Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan’ın dağıttığı futbol toplarını da eklemek gerekiyor. Parkta az da olsa bazı çevik polisinin çocuklarla futbol oynamaya çalıştığı da gözlerden kaçmıyor.

valinin_parkgezisi

takipçi satın al