rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

ATO’da kadınlara 10 meclis üyeliği sözü - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 14:50

ATO’da kadınlara 10 meclis üyeliği sözü

ATO’da kadınlara 10 meclis üyeliği sözü
Son Güncelleme :

08 Ekim 2012 - 15:15

Adana(Ulus)–İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Ali Gizer’den en az 10 kadın meclis üyesi sözü aldı. İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD)Başkanı Candan Çilingiroğlu ve yönetim kurulu üyelerini Adana’da ağırlayan İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, iki günlük çalışma ve ziyaret turu kapsamında ATO Başkanı Ali Gizer ve Genel Sekreter Ahmet Nevruz’la görüştü.
Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’ndaki kadın üyelerin yetersizliğine vurgu yapan Av. Türkmen, İŞKAD olarak yaptıkları olumlu çalışmalarda tüm başkanların desteğini hissettiklerini ancak meclislerdeki kadın sayısının arttırılması gerektiğini vurguladı. Bu konuşmadan sonra Ali Gizer’in en az 10 kadın meclis üyesi için girişimlere başlanacağı sözünü alan Av. Türkmen, Başkan Gizer’e teşekkür etti. Kadınların her alanda artması ve toplum yararına projeler üretmesi için çeşitli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Av. Türkmen, 30 genç kadının girişimcilik kursunu başarıyla tamamladığını belirtti. Türkiye’de girişimci kadın sayısının yüzde 6 gibi çok düşük bir orana tekabül ettiğini, çalışan kadın sayısının da yine yüzde 24 ile dünya ortalamasının çok gerisinde kaldığını söyleyen Av. Türkmen, “Kadınlarımızın eve hapsedilmesine karşıyız. İŞKAD olarak kadınlarımızın girişimci olması, istihdama katkı sunması için yoğun bir uğraş veriyoruz” dedi.
GİZER: “KADINLAR ÖN PLANDA OLMALI”
ATO Başkanı Ali Gizer de Av. Elif Doğan Türkmen’in göreve geldikten hemen sonra faal bir yönetim anlayışı sergilediğini ve kent adına önemli çalışmalar yaptığını söyledi. ATO olarak girişimci kadın sayısının artmasına katkıda bulunduklarını belirten Gizer, “Kadınlarımız hep ön planda olmalı. Ülkemizin çağdaş ve refah bir seviyeye ulaşması kadınlarımızın her alanda var olmasıyla mümkün olacaktır. Aksi halde ülkemiz zor günlere sahne olur. Eskiye oranla kadınlarımızın iş dünyasında sayıca fazla olması bizleri sevindiriyor” ifadelerini kullandı.
ATO’daki buluşmanın son bölümünde İzmirli iş kadınları faaliyet alanlarıyla ilgili bilgi verirken, Çilingiroğlu Gizer’e GİZİKAD flaması, Gizer ise Çilingiroğlu’na tablo hediye etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.