AVUKATLARA ZORUNLU MÜDAFİLİK SEMİNERİ - Adana UlusAdana Ulus

4 Ağustos 2021 - 10:22

AVUKATLARA ZORUNLU MÜDAFİLİK SEMİNERİ

AVUKATLARA ZORUNLU MÜDAFİLİK SEMİNERİ
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 12:21

Adana Barosu tarafından düzenlenen sertifikalı CMK eğitimleri iki sınıf halinde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapıldı.

Baro Tesislerinde 3 gün devam eden seminere 70 avukat katıldı. Seminere katılan avukatlara, Zorunlu Müdafilik ve Avukata Erişim Hakkı, Müdafi ve Vekil Hakları Soruşturma Özellikleri ve Yöntemleri Yakalama, Gözaltı ve ifade Alımı, Sorgu Hakimliği, Tutukluluk ve Adli Kontrol, Adli Muayene , Hukuka Aykırı Deliller Arama, El Koyma, Tanık, Teşhis ve yüzleştirme, Kovuşturma, Hüküm ve Kanun Yolları, CMK Kapsamında Uzlaşma, Mahsup ve Cezaevi Uygulamaları, CMK İç Yönergesi Baronet, Puanlama, Listeleme ve CMK Görevinin Sona Ereceği Haller, CMK’da Seri Muhakeme Usulu anlatıldı.

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyesi, CMK Koordinatörü Av. Nevzat Elçi ve Komisyon Başkanı Av. Kübra Mimaroğlu’nun da katıldığı programda ; Av. Sebahattin Demir, Av. Ümit Büyükdağ, Av. Neval Yurtdaş Av. Erkan Çetin, Dr. Kenan Kaya, Gülçin B. Demir, Av. Kübra Mimaroğlu, Av. Filiz Feyhan Aksoy ve Av. Nevzat Elçi tarafından sunum yapıldı.

Av. Veli Küçük, koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklı zorlayıcı sebep ve benzeri nedenlerle yüz yüze yapılması gereken eğitimlere uzun bir ara verildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Genele açık ve sayısal çokluğun olduğu eğitimleri yine telekonferans yöntemiyle yapmaktayız. CMK’da görev alan meslektaşlarımız İçin uzun süreli ve üç gün süren bu eğitimi tedbirlere riayet ederek tesislerimizde yapıyoruz. Geçen dönemde CMK eğitim ekibimizin eğitimleri sonucunda genç meslektaşlarımız karakollarda polislerle, adliyelerde hakimler ve savcılarla müvekkillerinin haklarını savunma açısından daha etkili ve bilinçli olduğunu memnuniyetle görmekteyiz.

Meslektaşlarımızın CMK dosyası vekaletli dosya ayrımı yapmaksızın yurttaşlarımıza katkı sunmaları en büyük amacımız. Angarya yasağını ihlal eden çok düşük CMK ücretlerinin de emeğin karşılığını alabileceğimiz seviyelere en azından şimdilik avukatlık asgari ücret seviyesine gelmesi bu amacı ve beklentiyi hızlandıracaktır. “

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al