Hotivi

Avukatlardan Öğrencilere Ödül - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 03:38

Avukatlardan Öğrencilere Ödül

Avukatlardan Öğrencilere Ödül
Son Güncelleme :

10 Nisan 2015 - 18:59

Adana Barosu tarafından 2015 yılı  Avukatlar Haftası programı  etkinlikleri kapsamında bu sene 2.si yapılan  lise ve dengi okullar düzeyinde,  öğrenciler arasındaki  ” insan hakları “konulu kompozisyon yarışması  ile  ilköğretim düzeyinde bulunan öğrenciler arasında yapılan ” çevre ve insan” konulu  resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Baro Tesislerinde gerçekleşen ödül törenine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, avukatlar, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.baro_citirik_bassavci

Yarışmada birinci olan öğrencilere diz üstü bilgisayar, ikinci olanlara dolma kalem seti, üçüncü olanlara plaket, yarışmaya katılan öğrencilere satranç takımı, okullara katılım belgesi takdim edildi.

Düzenlenen törende, yarışmada dereceye giren öğrencilerin sevinci, coşkusu ve mutluluğu görülmeye değerdi. Öğrencilerin aileleri de bu tür yarışmalarla çocukların mutlu olduklarını, derece alsın almasın her katılımcının ödüllendirilmesinden dolayı baroya ayrıca teşekkürlerini ifade ettiler.

“MUTLU ÇOCUKLAR GÖRMEK İSTİYORUZ”

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, törende yaptığı konuşmada çocukların daha güzel bir dünyada yaşayabildiklerini görmenin özlemi içinde olduklarını belirterek, “Her bir ayrı bir dünya, her biri ayrı bir değer olan çocuklarımızın hayal dünyalarındaki düşücülerini tuvale ve  kağıda yansıttıklarını görmenin mutluluğu içindeyiz. Seçici kurullarda görev alan ve değerli zamanlarını ayırarak büyük bir titizlikle değerlendirmeler yapan  tüm meslektaşlarıma ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Kan ve gözyaşının olmadığı, sömürünün, tacizin olmadığı bir dünya özlemini çekiyoruz. Biz, çocukların sadece belli günlere özgü değil her zaman mutlu olmalarını ve çocukluklarını yaşayabildikleri bir dünya görmek istiyoruz.  Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza güzel ortamlar hazırlamak bir ödevdir. Biz kurum olarak sıfatımızı, görevimizi yerine getirirken bu bilinçle çalışmalar yapıyoruz.  Yarışmaya katılan tüm okulları, öğrencilerimizi, anne ve babalarını, öğretmenlerimizi kutluyorum.”dedi

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da, baronun bu etkinliğinin çok önemli ve anlamlı olduğunu belirterek, “Geleceğimiz olan gençlerin her alanda gelişmesi için tüm olanaklarımızı seferber etmeliyiz. Bugünün küçükleri olan yavrularımız gelecekte bizim bulunduğumuz yerlere gelecekler. Yarışmaya katılan tüm yavrularımızı, ailelerini, öğretmenlerini ve baroyu kutluyorum” şeklinde konuştu.

ESERLER TİTİZLİKLE İNCLENDİ

Resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri belirlemek üzere seçici kurul yarışmaya katılan tüm eserleri büyük bir titizle inceleyerek değerlendirdi.

Kompozisyon dalında yazının özgün görüşler içermesi, yazı içerisinde mantıksal bir bütünlüğün bulunması insan haklarının canlı ve güncel örneklerle vurgulanması, belirgin anlatım bozuklukları içermemesi kriterleri esas alındı.

BİRİNCİYE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Yarışmada birinci olan öğrencilere diz üstü bilgisayar, ikinci olanlara dolma kalem seti, üçüncü olanlara plaket, yarışmaya katılan öğrencilere satranç takımı, okullara katılım belgesi takdim edildi. Program sonunda pasta kesildi ve anı fotoğrafı çekildi.

RESİM YARIŞMASINA TOPLAM 22 OKULDAN 231 ÖĞRENCİ RESİM GÖNDERDİ.

1.VE 2 SINIF KATOGORİSİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

1.Bilge Arıyürek                     Adana Gündoğdu Okulları 2/B sınıfı

2.Çiğdem Türkyılmaz             Adana Gündoğdu Okulları 2/D sınıfı

3.Nilsu Küçükan                     Adana Gündoğdu Okulları  2/C sınıfı

3. 4. VE 5. SINIF KATOGORİSİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

1.İmran Amedi                                     Süleyman Şah Ortaokulu 5/C sınıfı

2.Nehir Ceylin Ünlüağaç                      Adana Gündoğdu Okulları 4/D sınıfı

3.Simay Mengüç                                  Özel Akdeniz Okulları 3/B sınıfı

MANSİYON ÖDÜLÜ

Fatma Canatan                                     Sıtkı Kulak Ortaokulu 5/F Sınıfı

  6. 7. Ve 8  SINIF KATOGORİSİNDE DERECEYE  GİREN ÖĞRENCİLER

citirik_baro_resim_yarisma (2)1.Mehmet Akif Üzülgü            Seyhan İşitme Engelliler Ortaokulu 7/C Sınıfı

2.Beyzanur Yenice                 Yavuzlar Ortaokul 8/D Sınıfı

3.Remzi Kirik                          Seyhan İşitme Engelliler Ortaokulu 7/C Sınıfı

 

 

 

MANSİYON ÖDÜLÜ

Öykü Sıla  Çakar                    Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu 7.Sınıf

 

KOMPOZİSYON DALINDA İSE, 11 OKULDAN TOPLAM 24 ÖĞRENCİ YARIŞMAYA KATILDI.

 

1. “Arayışlarımız” – Sinem Köse  (Piri Reis Anadolu Lisesi 11/A  Sınıfı)

2.  “Biz” – Ekin Nur Cangir ( Adana Fen Lisesi 10/C Sınıfı)

3. “Sözde Değil Özde Demokrasi”- Eda Yıldırım   (Toki Köprülü Anadolu Lisesi 11/G Sınıfı)citirik_baro_resim_yarisma (1)

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al