Aydoğan’dan, CHP Seyhan Aday Adayı - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 02:47

Aydoğan’dan, CHP Seyhan Aday Adayı

Son Güncelleme :

07 Ekim 2013 - 0:33

 

CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı Avukat Ali Aydoğan, ülkede polis devleti kurulmaya çalışıldığını söyledi.

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ile birlikte CHP İl binasında yüzlerce partiliye seslenen Aydoğan, iktidarın sürekli ileri demokrasiden bahsettiğini belirterek, “Biz onun ileri demokrasisini biliyorduk ama özellikle Gezi eylemleri sırasında, O nun ileri demokrasisinin Polis devleti olduğunu tüm dünya gördü. Bu ülkede sırt çantası taşımak suç, polise yan bakmak, fotoğrafını çekmek suç. Tecep beye tek kelimelik eleştiri yapmak suç. Savcılar ne yazık ki hâkimler polisin, dolayısıyla Recep beyin emrine girmiş, polis fezlekesi iddianame, iddianame karar olmuş. Böyle bir ileri demokrasi yaşıyoruz ‘’dedi.

SEYHAN’I ALACAĞIZ

CHP Seyhan Belediye Başkan aday Ali Aydoğan Seyhan İlçesinin büyük sorunları olduğunu belirterek’’Seyhan’ı Azim Öztürk’ten kurtarıp Belediyeyi CHP’ye kazandırmanın tek yolu çalışarak seçimi kazanmaktır.” diyerek projeleri hakkında bilgi verdi.

“Her mahalleye bir Cem Evi” projesi olduğunu söyleyen Aydoğan’’Seyhan İlçesinin en büyük sorunu kentleşememesi. Paranız varsa bir kentin cadde ve sokaklarını en güzel şekilde yapabilirsiniz. Parklarını en güzel şekilde dizayn edebilirsiniz. Ancak o şehirde yaşayan insanlar kent kültüründen, kent bilincinden yoksun ise yaptıklarınız işe yaramaz, o insanlar o kente sahip çıkamazlar. 10 yıla yakın süredir Seyhan’ı Azim adında biri yönetmektedir. Bu sürede Seyhan kent haline gelmemiş, Seyhanlı kentleşememiştir. AKP zihniyeti ile kentleşmek mümkün değildir. Bu nedenle Seyhan’ı bu zihniyetten kurtarmamız gerekiyor. Bunun başaracak tek parti CHP’dir. CHP anlayışıdır. Biz sol-sosyal demokrat bir anlayışıyla, öncelikle Seyhan’ı kent haline getireceğiz. Seyhanlılara kentli bilincini, kentli kültürünü benimseteceğiz. Bunun için seminerler düzenleyeceğiz. Bu seminerlere katılanları ödüllendireceğiz’’dedi.

ESKİ ADANA’YI MEZBELİKTEN KURATARACAĞIM

aydogan_chpKonuşmasının sonunda eski Adana’ya değinen CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı Aydoğan’’Eski Adana’yı, özelikle Büyük saat çevresi ile Tepebağ’ı mezbelelikten kurtaracağım. Yapacak çok şeyimiz var. Ama bunun için Seyhan’ı kazanmak gerek. Seyhan’ı ‘Azimden ve AKP zihniyetinden kurtarmak gerek. Recep diyor ki,’’herkesin yaşam tarzının güvencesi biziz’’Sevsinler senin güvenceni. Sen insanları ortaçağdaki gibi zorluyorsun. Seni Başkanın Azim beyin senden kalır yanı yok. Bu nedenle öncelikle Seyhan’ı bu zihniyetten kurtarmak gerek, bu zihniyet iktidarda kaldıkça, Seyhan’lıların gerçek Adanalı gibi yaşama şansı yok. Biz Seyhanlıların gerçek bir Adanalı gibi yaşamasını sağlayacağız’’dedi.

takipçi satın al