Aytaç Durak Bu Ankette yok, MHP 1. Parti - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 22:12

Aytaç Durak Bu Ankette yok, MHP 1. Parti

Son Güncelleme :

24 Şubat 2014 - 14:26

gezici_adana1Adana’da Aytaç Durak faktörü dikkate alınmadan yapılan son bir ankette, MHP’nin Büyükşehir Belediye seçimlerinde 1. Sırada olduğu iddia edildi. MHP’nin Ak Parti ile arasında 5.3, CHP ile ise 7.4 puan önde olduğu ifade edildi.

Gezici Araştırma Şirketi, halkın tercihlerini belirlemek üzere siyasi partilerin aday isimlerini sorarak 1 Şubat-16 Şubat 2014 tarihleri arasında bir araştırma gerçekleştirdi.

Araştırma, Büyükşehir örneklemi olarak farklı sosyo-demografik gruba mensup kişilere (yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre) tesadüfî yöntemle, yarısı kadın yarısı erkek toplam 63.990 vatandaş ile yüz yüze görüşme metoduyla gerçekleştirildi.

Ankete göre, Adana’da MHP’nin oy oranı 34.5, Ak Parti 29.2 ile ikinci sırada yer alıyor. CHP’nin oy oranı ise 27.1 Ankette diğerler olarak adlandırılan bölümde ise 9.2 oranı yer alıyor. Gezici şirketnin anketr döneminde Aytaç Durak henüz bağımsız Belediye Başkan Adayı olduğunu henüz açıklamamıştı. Şimdi aranan yanıt şu: Aytaç Durak aday olduğunda partilerin tablosu nasıl olacak?

ADANA BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI

 

Adana İl seçim kurulu açıklamasına göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde 19 aday yarışacak. 3 büyük partinin adayı şöyle:

Abdullah Torun( Ak Parti- Adana eski Milletvekili)

Hüseyin Sözlü(MHP-Halen Ceyhan Belediye Başkanı)

Yıldıray Arıkan-(CHP-Halen Çukurova İlçe Belediye Başkanı)