Hotivi

Azim Öztürk’ten amatörlere malzeme yardımı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 22:19

Azim Öztürk’ten amatörlere malzeme yardımı

Son Güncelleme :

06 Eylül 2013 - 2:22

malzeme_spor (1)Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, her yıl geleneksel hale getirdiği amatör futbol kulüplerine profesyonel malzeme yardımı dağıtımı töreninde sporcular tarafından ayakta alkışlandı.

Spora yapılan yatırımın doğrudan insana yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Prof. Dr. Öztürk, “Biz de Sayın Başbakanımızın bizzat kendi hayatında yaşayarak bizlere örnek olduğu gibi yeni sporcular yetişmesini sağlamak için spora özellikle de amatör spor ve sporcuya yatırım yapıyoruz” dedi.

Seyhan Belediyesi’nin Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk’le birlikte geleneksel hale getirdiği ‘amatör futbol kulüplerine malzeme dağıtım töreni’ Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Adana Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (AASKF) Başkanı Ali Gülleri, mahalle muhtarları, malzeme yardımı yapılacak 26 amatör futbol kulübünün başkan ve yöneticileriyle bu takımlarda top koşturan genç futbolcuların hazır bulunduğu tören büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirildi.

 

AASKF Başkanı Gülleri, tüm salonu amatör spora desteği bir gelenek haline getiren Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ü ayakta alkışlamaya davet etti. Gülleri, “Bizleri göreve geldiği ilk yıldan itibaren her yeni sezon açılışı öncesinde malzeme desteği vererek destekleyen Sayın Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, ilçe sınırlarında faaliyet gösteren 26 futbol takımının her birine 20 çift futbol ayakkabısı, 20 çift tekmelik, 20 adet bir takım maç forması, 20 adet antrenman tişört ve şortu ile her takıma 6’şar adet futbol topu verildiğini açıkladı.

malzeme_sporSEYHAN BELEDİYESPOR FUTBOLCU OKULU

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Belediyespor’un yetiştirdiği genç futbolcularla Türkiye’nin tüm büyük kulüplerinin altyapısına futbolcu yetiştirdiğini açıkladı. Başkan Prof. Dr. Öztürk, göreve geldiği ilk günden başlayarak Seyhan Belediyespor’un Adana Demirspor ve Adanaspor başta olmak üzere Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un yanında Süper Lig’de top oynayan pek çok Anadolu takımına futbolcu kazandırmış olmasının haklı gururunu yaşadığını ifade etti. Malzeme dağıtımına gelen tüm davetliler ve sporcular törenin sonunda günün anısına hep birlikte fotoğraf çektirdi.

takipçi satın al