Görevini gençlere bırakıyor - Adana UlusAdana Ulus

2 Mart 2021 - 04:17

Görevini gençlere bırakıyor

Son Güncelleme :

11 Şubat 2014 - 12:10

abdullah_bakirİnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin 15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 20. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda Çağdaş Demokrat Mühendisler Grubu adaylarını belirledi. İki dönem İMO Adana Şube Başkanı olarak görev yapan ve aday olmayacağını açıklayan Abdullah Bakır, Çağdaş Demokrat Mühendisler Grubu olarak adayları seçimle belirlediklerini söyledi.

İMO Adana Şubesi 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bakır, 20.  Olağan Genel Kurulunda seçilecek olan yeni yönetim kurulu ile birlikte yeni bir dönem başlayacağını belirterek, “19. Dönem Şube başkanı olarak, yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, Odamızı temsil etmenin onur ve gururunu taşıdık; mesleki örgütlenmemizi daha ileriye taşıma mücadelesini verdik. Bu dönemin ardından şube meclisinde belirlediğimiz yönetim kurulu arkadaşlarımızla yola devam etme kararı aldık. “ dedi.

Genel Kurulun mesleği ve ülkemizi ileriye taşıyacak bir zeminin yaratılmasına; demokratik ve çağdaş, yoksunlukların, yolsuzlukların yaşanmadığı, zulmün ve şiddetin uygulanmadığı bir ülkede yaşama mücadelemize güç katacağını ümit ettiğini belirten İMO Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır şunları söyledi:

“İMO’nun kendine has ilkeleri, hedefi, amacı çalışma programı ve bunlarla uyumlu çalışma tarzı vardır. Odamız mesleki yararı gözetir, meslektaşlarımızın mesleki niteliğini yükseltmeyi ve sorunlarını çözmeyi asli amaç sayar. Görevimizi bu kulvarda yola devam edecek arkadaşlarımıza devredeceğiz.

Mesleki – Demokratik kitle örgütlerinde görev devretmenin demokratik bir gelenek olduğuna, özellikle de genç nesillere fırsat vermenin örgütlenmeleri güçlendireceğine inanıyoruz.

Çağdaş – Demokrat Mühendisler grubu olarak seçimle belirlediğimiz genç arkadaşlarımız, ülkemizde demokrasi güçlerinin ve onun bir parçası olan Odamız üzerinde baskıların her geçen gün arttığı zorlu bir dönemde aday olarak yola çıktılar.

İçinde bulunduğumuz süreçte, Odalar ekonomik anlamda güçsüzleştirilmiş, mesleki ve toplumsal mücadeledeki gücü zayıflatılmak istenmiş, Odaların üyeleriyle kurduğu bağ zayıflatılmak istenmiş, kamu adına yaptığı denetim yetkisi elinden alınarak, yapı üretim süreci denetimsizliğe, keşmekeşe teslim edilmiştir. Son olarak da Odalarımızın idari ve mali denetimini Bakanlıklara veren kararname uygulamaya konulmuştur.

20.Dönem genel kurulumuzun neticesinde görev alacak olan arkadaşlarımızın; mesleki dayanışmayı arttırmak için, İMO örgütlüğümüzün gücünü yükseltmek için özveriyle çalışacaklarına inanıyoruz.”

imo_demokrat_2014DEMOKRAT GRUBUN ADAYLARI

İnşaat Mühendisleri Odası 20. Dönem Olağan Genel Kurulunda Çağdaş – Demokrat Mühendisler grubu yönetim kurulu listesi “Suphi Civelek, Duygu Argunşah, Nazım Biçer, Ahmet Berdan Dinçyürek, Hıdır Çak, Abdullah Apaydın ve Volkan Engin” den oluşuyor.