Balbay’dan Arif Sezer’e destek - Adana UlusAdana Ulus

7 Mart 2021 - 09:51

Balbay’dan Arif Sezer’e destek

Son Güncelleme :

01 Mart 2014 - 23:13

balbay_sezer (3)Silivri Tutsağı Mustafa Balbay özgürlüğüne kavuştuktan sonra yurt gezilerine başladı.

Osmaniye’den sonra Ceyhan’a gelen Mustafa Balbay binlerce kişinin coşkusu ile karşılandı.

Balbay Orman eski bakanı, CHP Ceyhan Belediye başkanı Arif Sezer’e e destek vermek amacıyla Ceyhan’a geldi.

Mustafa Balbay CHP Çamlıbel Seçim Ofisi’nde halka hitaben konuşma yaptı.  Konuşmasında AKP’yi  sert ifadelerle eleştiren Mustafa Balbay kendisini özgür hissetmediğini söyledi. Balbay Silivri’de tutsak bulunan diğer arkadaşlarının tamamının serbest olmadığı sürece kendisini özgün hissetmediğini vurguladığı konuşmasında, “ Beş yıldan beri Silivri’de tutsak bulunmaktayım. Bu beş yıl içerisinde cezaevine gelen mektuplardan dolmayı Ceyhanlı birçok dostum oluştu. Bütün Ceyhanlılar burada. Herkesi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Halt burada, ulus burada, bizler meydanlara sığmıyoruz. Ama onlar ayakkabı kutularına sığacak kadar küçüldüler” dedi.

“İstifayı değil istifadeyi bilirler”

balbay_sezer (2)Konuşması sık sık “ Hükümet istifa sloganları ile kesilen Mustafa Balbay, “ Sesinizi tüketmeyin onlar istifa nedir bilmezler. Onlar bilseler bilseler istifade etmeyi bilirler. İstifa etmek gibi onurlu bir davranış bunların kitaplarında yoktur” dedi.

Halkın coşkunlukla “ Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla duygulandığını belirten Balbay, “ Sizler asrın devlet adamını biliyorsunuz. Siz, halkın kendisisiniz. Ancak onlar bilmiyorlar. Onlar Mustafa Kemal’den de Türk ulusundan da korkuyorlar” dedi. Bu iktidar Türk tarihini kaldıramamıştır, bu iktidar İslam tarihini de kaldıramamıştır. Bunlar kaldırsalar kaldırsalar, ancak ayakkabı kutularını kaldırırlar” diyen Mustafa Balbay Cezaevinde kendisini ziyarete gelerek ne yapılması gerektiğini soran CHP Genel başkanı Kemal Kılıcdaroğlu’na, “ Yapacağımız bir tek şey var. O da İktidar olmak” dediğini hatırlatan Balbay, Ceyhan’da seçimlerin mutlaka alınması gerektiğini vurguladı.

AKP iktidarı döneminde ülkenin bütün değerlerinin sıfır noktasına getirildiğini belirten Balbay konuşmasında; “Bunlar döneminde devletin bütün politikaları iflas etmiştir. Bunların politikaları ayakkabı kutusu politikasıdır. Türkiye devleti hiçbir dönemde böyle bir kaos yaşamamıştır. Ekonomi iflas etmiştir. Ceyhan Türkiye’nin tarım bölgesidir. Bu hükümetin uyguladığı tarım politikalarından memnun musunuz? Sorusunu soran Balbay halkın “ Hayır” cevabı karşısında ise “ Haklısınız bunların tarım politikaları bile yok. Tarım bakanının tarımla tek ilgisi soyadının Eker olmasıdır.” dedi

balbay_sezer (1)Ankara’daki başkan yardımcısı olacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu’na verilen sözün mutlaka tutulması gerektiğini vurgulayan Mustafa Balbay, Ceyhan Türkiye’nin çok önemli bölgelerinden biridir. 30 Mart seçimlerinde mutlak surette bu seçimleri almalıyız. Almak zorundayız. Arif sezer’ ile birlikte Ceyhan7ı mutlaka almalıyız. Sizlere burada söz veriyorum.  Ceyhan’a tekrar geleceğim. 30 Mart seçimlerinden sonra Arif Sezer’i ve Ceyhanlıları kutlamak için geleceğim. 30 Mart sonrasında Ceyhan belediyesinde Ceyhanlıların çayını içmek için geleceğim. Ve sizlere söz veriyorum. Ben Arif Sezer’in Ankara’daki belediye başkan yardımcısı olacağım. Ceyhan’ın bütün işlerinin takipçisi olacağım” dedi.