Hotivi

Balcalı’ya 100 yataklı Şefkat Evi - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:30

Balcalı’ya 100 yataklı Şefkat Evi

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2013 - 10:20

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi bahçesinde kalan hasta yakınlarına yönelik sıkıntıları çözmek adına yapılan çalışmalar sonucunda 100 yataklı bir otelin yapılmasına ilişkin karar alındı

yesimtasova_Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kronik hale gelen hasta yakınlarının hastane bahçesinde kalma sorununa yönelik önemli çalışmalara imza atma aşamasında olduklarının altını çizdi. Taşova, hastane bahçesinde kalan hasta yakınlarıyla sürekli görüştüklerini, hasta yakınlarının hastalarına yakın olma, onları yanlarında hissetme gibi önceliklerinin olduğunu tespit ettiklerini ifade etti.

ŞEFKAT EVİ YENİDEN DÜZENLENDİ

Hasta yakınlarının kalabildiği 40 yatak kapasiteli bir “şefkat evi” bulunduğunu belirten Taşova, yapılan çalışmalarla kapasitenin 70 yatağa çıkarıldığını dile getirdi. Taşova “Son bir yıl içerisinde hayırseverler sayesinde şefkat evinde önemli düzenlemeler yapıldı. 22 adet baza takımı, 44 adet battaniye 14 adet soyunma dolabı, 11 adet çekyat 2 adet çift kapılı buzdolabı ve 1 adet 102 ekran televizyon hayırseverlerin katkılarıyla şefkat evine kazandırıldı. Bugüne kadar 9876 kişiye hizmet verdik. Yemek ihtiyaçları çeşitli Belediyeler tarafından karşılanıyor. Şefkat evini neredeyse hayırseverlerin katkılarıyla baştan aşağıya yeniledik”

sevkatevi100 YATAKLI OTEL YAPILACAK

“Şefkat Evi”nin kapasitesinin üstünde hizmet verdiğini belirten Başhekim Yeşim Taşova, bu sorunu çözmek ve hasta yakınlarının hastane bahçesinde kalmamasını sağlamak adına yine aynı bölgede 100 yataklı bir otel yapına başlanacağını belirtti. Taşova otel yapımının ardından hastane bahçesinde kalan hasta yakınlarını gerek “şefkat evi” gerekse bu otele yerleştirmek adına çeşitli yönlendirmelerin yapılacağını da sözlerine ekledi 

KİMLER KALIYOR?

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi, sadece Adana’ya değil, bölge illerine de hizmet veriyor. Bölgenin en büyük sağlık kompleksi olarak bilinen bin 500 yatak kapasiteli Balcalı Hastanesi’nde yatan hastaların yakınları, evleri yerine hastane bahçesinde beklemeyi yeğliyor. Hasta yakınlarının durumunun iyileştirilmesi amacıyla Balcalı Hastanesi’nde yatan hasta yakınları için kampüs içerisinde 70 yatak kapasiteli “şefkat evi”  yaptırılmıştı. Şefkat Evinin ihtiyacı karşılamaması üzerine hasta yakınlarının kalacağı 100 yataklı yeni bir otel yapımına yakında başlanıyor. Bu arada, Teknokent yakınlarında da 4 yıldızlı bir otel yapına ilişkin çalışmalar da devam ettiği bildirildi.

 

takipçi satın al