Balıklarla şov yaptılar - Adana UlusAdana Ulus

21 Ekim 2021 - 04:07
izmir escort

Balıklarla şov yaptılar

Son Güncelleme :

08 Aralık 2012 - 22:59

Su Ürünleri Tanıtım Grubu’nun desteklediği, bu yıl ikincisi düzenlenen Aşçılar Yarışması’nda şefler balıklarla harikalar yarattı. 22 grubun mücadele ettiği yarışmada birbirinden lezzetli Ege yemekleri ve su ürünleriyle yapılan harika sunumlar ortaya çıktı. Uluslararası Turizm Fuarı (Travel Turkey Fair) çerçevesinde 7-8-9 Aralık 2012 tarihleri arasında, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve İzmir Aşçılar Derneği’nin 2.defa düzenlediği Aşçılar Yarışması’nda usta aşçılar yarıştı. Şefler, yemeklerinde su ürünlerini kullanarak hünerlerini sergiledi.

Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı ve Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih İşliel, “Uluslararası boyutta bir yarışma olan, Aşçılar Yarışması’nın İzmir’de yapılması çok anlamlı. Bu etkinlikte, gördüm ki, levrek, çipura ve alabalığı yemeklerinde kullanan aşçılar harikalar yarattı” diyerek görüşlerini ifade etti.

BALIKLAR YARIŞACAK

Melih İşliel, bir gün boyunca balıkların yarışacağı su ürünleri konseptli bir yarışma hazırlığında olacaklarını belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü;”Nisan ayında gerçekleşecek olan Turizm Haftası’nda, STG olarak vereceğimiz katkılar doğrultusunda Türk su ürünleri yemekleri gibi bir konseptle güzel bir yarışma gerçekleştirmek üzere çalışmalar yürütmeyi planlıyoruz. STG olarak tanıtım faaliyetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz.”

Türk su ürünlerinin tanıtımı için her türlü etkinliği değerlendirdiklerini belirten Melih İşliel, “Bu gibi yarışmaların olması çok güzel, önümüzdeki sene bu yarışmanın su ürünleri ile yapılan yemeklere özel kategorilerle ve özel balık şovlarıyla daha da geliştirilmesine, bu sene olduğu gibi Su Ürünler Tanıtım Grubu (STG) olarak katkı sağlayacağız. Haftada İki Gün Balık Yaşam Boyu Sağlık sloganımızın arkasında durarak her eve balığın girmesini sağlamaya gayret edecek herkese balık yemenin önemini anlatmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İzmir Aşçılar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Polat “Uluslararası düzeyde düzenlediğimiz Aşçılar Yarışması’na sektörün ve halkımızın gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Bizim amacımız burada güzel bir organizasyon yapmak ve EXPO sürecine destek olmak, aynı zamanda Türk ürünlerini yurtdışından gelen konuklarımıza tanıtmak ve şeflerimizin hünerlerini sergileyecekleri bir platform oluşturmaktır. Ege dediğimizde zeytinyağı ve balık olmadan bir yemek düşünülemez. Ege’nin incisi olan balık ve zeytinyağı ürünlerinin daha fazla kullanıldığı, şeflerimizin yaratıcılıklarıyla birleştiğinde olağanüstü lezzetler ortaya çıkaracağı yarışmalar düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

İzmir Aşçılar Derneği, Melih İşliel’e STG ve Ege İhracatçı Birlikleri’ne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Melih İşliel, Plaket Töreni sırasında aşçı başlarıyla sohbet etti, Türk su ürünlerinin önemi üzerine görüşlerini paylaştı. Üç gün süren etkinlik boyunca birçok yarışma düzenlendi, STG Grubu’nun verdiği fileto balıklar pişirilerek tüm konuklara ikram edildi.

 

takipçi satın al