Hotivi

BARET TAKTILAR - Adana UlusAdana Ulus

1 Ağustos 2021 - 01:43

BARET TAKTILAR

Son Güncelleme :

21 Ekim 2016 - 11:13

Adana(Ulus)–Çukurova Üniversitesi’ne bu yıl kayıt yaptıran İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi’nde baret taktı.
İMO Adana Şube Başkanı H.Çağdaş Kaya, ülkemizdeki üniversite ve inşaat mühendisliği bölümü sayısının fazlalığına dikkat çekerek, her yıl binlerce öğrencinin kaydolması ve dolayısıyla çok sayıda inşaat mühendisinin mezun olup mesleğe adım atmasının başlı başına zorluklardan birini oluşturduğunu ifade etti.Kaya, “Geleceğin mühendisleri olarak sizlerin bilimsel ve teknik yeterlilik kazanması, analiz etme ve senteze ulaşma becerinizi geliştirmeniz, öğrenmeye hevesli sorgulayıcı bir özelliğe sahip olmanız önem teşkil etmektedir. Bunun bilincinde olarak kendinizi geliştirecek adımlar atmanızı temenni ederek, sizlere eğitim hayatınızda başarılar dilerim” diye konuştu.
Çukurova Üniversitesi Geoteknik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Laman ise öğrencileri sahiplenen İMO Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Laman, İMO’nun çalışmalarını saygıyla karşıladıklarını ve destek verdiklerini belirterek, öğrencileri İMO çatısı altında birleşmeye çağırdı.
İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır da mesleğe ilk adımını atan öğrencilerin mutluluğunu paylaştı. İnşaat mühendisliğinin bir uygarlık mesleği olduğunu ifade eden Bakır, “İnşaat mühendisliği gurur verici bir meslektir. İyi bir mühendis adayı olarak okullarınızdan mezun olmanızı diliyorum” dedi.
Genç-İMO Çukurova Üniversitesi Temsilcisi Mizgin Bektaş ise çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaptı. İMO yönetiminin desteklerinden dolayı teşekkür eden Bektaş, Genç- İMO’nun çalışma yöntemlerini de anlattı.
imo_baret_2016  (2)

takipçi satın al