Hotivi

Barınak Büyükşehir Sorumluluğunda - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 01:54

Barınak Büyükşehir Sorumluluğunda

Barınak Büyükşehir Sorumluluğunda
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2015 - 20:24

Adana’nın Ceyhan İlçesi’ndeki hayvan barınağında yüzlerce hayvanın itlafı ile ilgili iddialar kamuoyunda tartışılırken, AKP’li Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, bu konudaki sorumluluğun Adana Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu iddia etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluklarının Ceyhan Belediyesi’ne yüklenmeye çalışıldığını  ileri süren Belediye  Başkanı Alemdar Öztürk, “Büyükşehir Belediyesi asli görevlerini yapmalı, kendi görev ve sorumluluklarını Ceyhan Belediyesi’ne yıkmaya çalışmaktan vazgeçmelidir.” dedi.

Başkan Alemdar Öztürk, vatandaşların hayvan ve hayvan barınağı ile ilgili talep ve şikayetlerini Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmeleri gerektiğini söyledi.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ‘Ceyhan’da hayvan itlafı’ şeklinde özellikle sosyal medya üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade ederek bu algının kesinlikle doğru olmadığını söyledi.

Ceyhan Belediyesi olarak bu olaydan henüz haberdar olduklarını belirten Alemdar Öztürk, ikinci bir emre kadar hayvan barınağında görevli tüm personellerin görevden alındığını ifade etti.

ceyhan_kihaykoYASASAYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİ KILINDI

Ceyhan Belediyesi Geçici Hayvan barınağında hayvanlara beslenme haricinde herhangi bir işlem yapılamadığını, belirten Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “ yeni bütünşehir yasası kapsamında hayvan barınağı ile ilgili görev ve sorumluluklar Adana Büyükşehir Belediyesi’ne düşmektedir. Ceyhan belediyesi olarak hayvan barınağının Büyükşehir belediyesine devredilmesi hususunda defaten yazışmalar yaptık. Ancak bu konuda hiçbir adım atılmadı. ” dedi.

MAHKEME KARARI ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR.

Alemdar Öztürk, “buna benzer konuda Adana 1. idare mahkemesinin 2012/1148 Esas  No:2013/515 karar numarası ile karara bağlanan Seyhan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında mahkemelik olan konuda Seyhan belediyesi lehine bir karar vermiş ve Seyhan Belediyesi geçici hayvan barınağı adana Büyükşehir belediyesine devredilmiştir. Ceyhan Belediyesi olarak geçici hayvan barınağının örnek karar ve 5216 sayılı Büyükşehir belediyesi kanunun 7. maddesi m bendi gereği belediyemiz tarafından faaliyeti yürütülmen geçici hayvan barınağının Büyükşehir belediyesince devir alınması gerekir. Bu konuda resmi yazışmalar yapmamıza rağmen Büyükşehir belediyesi tarafından herhangi bir adım atılmamıştır.” dedi.ceyhan_itlaf_iddialari

YIKMAKTAN VAZGEÇMELİDİR

Adana Büyükşehir belediyesinin sorumluluklarının Ceyhan Belediyesi’ne yüklenmeye çalışıldığını belirten Başkan Alemdar Öztürk, “Büyükşehir Belediyesi asli görevlerini yapmalı, kendi görev ve sorumluluklarını Ceyhan Belediyesi’ne yıkmaya çalışmaktan vazgeçmelidir.” dedi.

Başkan Alemdar Öztürk, vatandaşların hayvan ve hayvan barınağı ile ilgili talep ve şikayetlerini Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al