Hotivi

Barınaktan hayvan sahiplenin - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 22:22

Barınaktan hayvan sahiplenin

Son Güncelleme :

04 Nisan 2013 - 11:22

 

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Genel Başkan Yardımcısı ve DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, hayvan sahibi olmak isteyenlerin Petshop’lar yerine, Büyükşehir Belediyesi Barınağı’na giderek, terk edilmiş halde yaşayan canlıları ücret ödemeden alabileceklerini söyledi. Çıtırık, Petshop’lardan hayvan alınmasının kanlı ticareti teşvik etmek anlamına geldiğini belirterek, hayvan almak isteyenlere çeşitli uyarılarda bulundu.

Nesrin Çıtırık, Hayvan Hakları Federasyonu’nun kampanyaları bulunduğunu belirterek, “Petshop’lardan hayvan alınmamasını dile getiriyoruz. Oralarda daracık kafesler içinde aç susuz satışa sunulan hayvanlar, merdiven altında veya üretme çiftliklerinde, dehliz gibi, zindan gibi kötü yerlerde üretiliyorlar. Petshop’lardan hayvan almak demek, kanlı ticareti teşvik etmek, kanlı ticarete ortak olmak demektir. Hayvan sahiplenmek isteyenler belediyelerin bakımevlerine başvurmalı. Oralarda terkedilmiş hayvanlar var. Acı çekmiş, terkedilmiş hayvanların sahiplenilmesi çok daha yerinde olur. Petshop’lardan köpek almayın, barınaklardan bir can kurtarın” dedi..

barinak_hayvaniEvcil hayvan büyümeyen bebek gibidir

Adana Büyükşehir Belediyesi Barınağı’nda her zaman 300-400 adet sahiplenilecek, terkedilmiş hayvan bulunduğunu duyuran Çıtırık, şöyle konuştu: “Bu hayvanları sahiplenmek isteyenler ücret ödemiyor, bağış yapmıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Barınağı’na gelerek bir can dostu edinebilirsiniz.Bir köpeğin ömrü 14-17 yıl arasındadır. Dolayısıyla evine evcil hayvan almak isteyen birisi en az 15 yıl o hayvanla yaşayacağını bilmeli. O hayvanlar evde ayaklı sevgi abideleri gibi dolaşan, pozitif enerji, mutluluk veren, çocuklara karşılıksız vermeyi, paylaşmayı, merhameti, sevgiyi öğreten varlıklardır. Bunlar büyümeyen bebekler oldukları için çok emek ister. Dışarıda gezdirmek, evde aynı yaşamı paylaşmak lazım.”

 

takipçi satın al