Hotivi

Barışı çizdiler - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 23:59

Barışı çizdiler

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2013 - 14:43

aliaga-resim-sergisi223. Aliağa Emek ve Barış Şenliği, Aliağa’da kültür sanat rüzgârı estiriyor. Belediyeler tarafından düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu şenliklerinden Aliağa Emek ve Barış Şenliği, kültür sanat ağırlıklı içeriğiyle dünyaya sesleniyor. Emek ve Barış Şenliğinde ziyaretçilere açılan 4 yağlı boya resim sergisi büyük ilgi gördü.

 

ZİYARETÇİ AKINI

Sergide Sanata ve resme gönül vermiş ressamlar; Hamidiye Kurt; “Üreten Kadınlar”, Hüseyin Erdağ Atölyesi ; “A.B.R.A. resimleri”, Nalân Oğuz Öztürk; “Beyni Yoklar”, Neriman Egeli ise “Tin Kırılır, Ten İçinde” konulu yağlı boya resim çalışmaları ile şenliğe renk kattı. Profesyonel ve amatör ressamların bir araya gelerek oluşturdukları yağlı boya resimler kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Zeytinlipark içinde bulunan Aliağa Belediyesi Konservatuarında açılan sergiler ziyaretçi akınına uğradı.

 

3 GÜN AÇIK KALACAK

Serginin açılışını Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar yaptı. Sergi açılış töreninde konuşan Başkan Oğuz, “Aliağa’yı bir kültür sanat kentine çeviren bu sanatsal uğraşlardan büyük mutluluk duyuyorum. Şenliğimizin en renkli bölümü, binlerce rengi ahenkle resmeden bu sergiler. Tüm ressamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Zeytinlipark içinde açılan resim sergileri 23. Aliağa Emek ve barış şenliği boyunca 3 gün açık kalacak

takipçi satın al