Hotivi

Barut, CHP’den Çukurova’ya Aday Adayı oldu - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 17:40

Barut, CHP’den Çukurova’ya Aday Adayı oldu

Son Güncelleme :

28 Ağustos 2013 - 13:11

barut_chpadayiZiraat Mühendisi Ayhan Barut, CHP’den Çukurova Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Barut, aday adaylığı başvuruşunu CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer’e yaptı.

Ülkemizin tüm il ve ilçelerinin olduğu gibi Adana’nın Çukurova İlçesinin de, nadide ve seçkin bir ilçe olduğuna dikkat çeken Ayhan Barut, Çukurova İlçesinin Adana’nın modern ve gelişmeye açık bir ilçesi olduğuna dikkat çekerek, “ 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde sadece Çukurova ilçesini değil, Büyükşehir ve tüm ilçeleri de Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi yapmamız ve kazanmamız gerekmektedir.” dedi.

YEREL SEÇİMLER İKTİDAR YOLUNU AÇACAK

CHP’de Çukurova İlçe Başkanlığı ve 2007 seçimlerinde Milletvekili adayı olan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası eski Adana Şube Başkanı Ziraat Mühendisi Ayhan Barut,  şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2014 yılında yapılacak yerel seçimler iktidar yolunu açacaktır. Bu nedenle iktidar olmanın yolu yerel seçimleri kazanmaktan geçer. Bizde Çukurova ilçesinde yakacağımız bir meşale ile önce tüm Adana’yı sonra tüm ülkeyiCumhuriyet Halk Partisi’nin altı ok ışıkları ile aydınlatacağız.

Alanlarda olan, iyi çalışan ve halkına hizmet sunmayı ön planda tutan bir Cumhuriyet Halk Partili olarak önceliğim, Çukurova ve Adana halkına en iyi hizmeti verebilmektir. Daha sonra, yapılacak genel seçimlerde ülkemizi AKP’nin karanlık iktidarından kurtarmaktır. “

AYHAN BARUT KİMDİR?

 

barut_bicer1964 yılında Adana’nın Karataş ilçesi Helvacı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Adana’da tamamladı. 1987 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünden mezun oldu. Askerlik yükümlülüğünü 1988-1989 yıllarında yedek subay olarak yerine getirdi. Öğrenci iken, tarım sektöründeki uluslararası bir firmada tarımsal yayımcı olarak başladığı çalışma hayatını Adana’nın İli Yüreğir İlçesinde zirai ilaç, tohum bayiliği ve tarımsal danışmanlık alanında kurduğu kendi işyerinde devam ettiriyor.

Karataş ilçesi Helvacı köyünde kendisine ait tarımsal işletmesinde pamuk, mısır, soya, karpuz vb. çiftçiliğini bir ata mesleği olarak sürdürüyor. Tarımsal yenilikleri izlemek, mezuniyet sonrası bilgi ve görgüsünü artırmak üzere, ABD, Almanya, Fransa, İtalya, Danimarka, İspanya ve Romanya gibi çok sayıda  ülkede yapılan mesleki kurs ve seminerlere katıldı. Evli ve 2 çocuk babası. 2007 yılında yapılan genel seçimlerde CHP’den 23. Dönem milletvekili adayı oldu. 2009 – 2010 yıllarında CHP Çukurova ilçe başkanlığı görevinde bulundu. 2 Dönem kurultay delegeliği yaptı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetiminde, 1994-1996 yıllarında 2. başkan, 2000-2008 yılları arası 4 dönem 8 yıl şube başkanlığı ve 2008-2010 yılları arası onur kurulu üyesi olmak üzere toplam 12 yıl görev yaptı.

Çukobirlik, Karataş Ziraat Odası, Adana Ticaret Odası (meclis üyesi), Adana Çiftçiler Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çukurova Tarım Makineleri Mezunları ve İmalatçıları Derneği (Yönetim Kurulu üyesi) ve Çukurova Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği görevlerinde bulundu.

takipçi satın al