Erdoğan'dan Adana'da 3 miting - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:43

Erdoğan’dan Adana’da 3 miting

Son Güncelleme :

02 Ekim 2013 - 16:14

erdogan_temelAdana Gezisini normal programdan bir gün öncesine çeken ve kalacağı süreyi 2 güne çıkaran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1550 yataklı Sağlık Kampüsünün temelini atacağı, kamu ve özel sektöre ait 91 tesisin açılışını yapacağı açıklandı.

Valilik Web sitesinde yer allan bilgilere göre,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 Ekim Cumartesi günü Saat 16.30’da düzenleyeceği mitinge, bölgemize en modern Sağlık hizmetlerini verecek 1 milyar 30 milyon lira maliyetle Adana’ya kazandırılan en büyük kamu yatırımlarından biri 1550 yataklı Adana Entegre Kampüsünün temeli atılıyor.

DSİ’ye ait eski Makine İkmal Tesislerinin bulunduğu 400 bin metrekareyi aşkın alanda temeli atılacak olan Adana Sağlık Kampüsü 436 bin 750 metrekarelik kapalı alanı ve 4 bin 650 araçlık kapalı otoparkı olacak. Kampusta 2 genel hastane, Onkoloji Hastanesi, Kardiyoloji ve KVK Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi yer alacak.

91 TESİSİ AÇACAK

 

Başbakan Erdoğan Adana’da 880 milyon liraya mal olduğu ifade edilen 91 kamu ve özel yatırımını açacak. Başbakan  1398 Kentsel Dönüşüm Konutunun da Kurasını çekecek. 5 Ekim gecesini Adana’da geçirecek olan Erdoğan, 6 Ekim Pazar günü de Ceyhan ve Kozan İlçelerine giderek burada halka hitap edecek.

 

GAZETECİLERE AKREDİTE KART

 

Başbakam Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana gezisinde gazetecilere fotoğraflarının yer aldığı  Akredite kart dağıtılacak.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan’ın 2 günlük Adana gezisi nedeniyle güvenlik birimleri de alarma geçirildi.

takipçi satın al