Belediyelerden ÇTV Ve Emlak Vergisi Uyarısı - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 14:08

Belediyelerden ÇTV Ve Emlak Vergisi Uyarısı

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2015 - 16:18

Adana’da Merkez Seyhan, Çukurova, Yüreğir Ve Sarıçam Belediyeleri ÇTV Ve Emlak Vergisi Uyarısında Bulundu, 31 Mayıs’tan Sonra Yapılacak Ödemelerde Cezalı Duruma Düşüleceği Anımsatıldı.

Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Meral Çetin, Emlak Ve İşyeri Çevre Temizlik Vergisi İlk Taksitinin Son Ödeme Tarihinin 31 Mayıs Olduğunu Belirterek “ Vatandaşların Mağdur Olmamaları İçin Vergilerini 31 Mayıs Tarihine Kadar Ödemeleri Gerekmektedir. Belediye Binamızdaki Veznelerimiz Son İki Hafta Sonu Olan 23-24 Mayıs Ve 30-31 Mayıs Tarihlerinde Açık Olacaktır. Vatandaşlarımız Vergilerini Ödemez İse Cezalı Duruma Düşeceklerdir” dedi.

Vergisini Yatırmak İsteyen Vatandaşlara Her Türlü Kolaylığın Sağlandığını Belirten Meral Çetin “ Emlak Servisimizi Ve Veznelerimizi Tamamen Yeniledik. Vatandaşlarımız Bundan Böyle Kredi Kartı, Halk Bankası Ve Şubeleri Ve İnternet Web Sitemiz Üzerinden Borçlarını Ödeyebileceklerdir.

Emlak Servisinde Mükelleflerimizin Rahatlıkla Vergilerini Yatıracakları Ortam Hazırlanmıştır. Mükelleflerimizin Sıra Beklemeden Kendilerine Yapılan Çay, Meyve Suyu İkramlarını Yudumlarken Vergilerini Ödeyebileceklerdir.

Borçlarını Ve İdari Para Cezalarını Zamanında Ödemeyen Vergi Mükelleflerine Ödenmeyen Vergilerin Tahsili İçin 6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkındaki Kanunun İlgili Hükümlerine İstinaden İcrai Takib Başlatılmış Mal Varlıklarına Ve Banka Hesaplarına Haciz Şerhi Gibi Yaptırımlar Uygulanır Ve Cebren Tahsilât Yoluna Gidilmektedir. “ Diyerek Vatandaşların Borçlarını Günüde Ödeyerek Mağdur Olmamalarını İstedi.

Çetin, Vergilerini Ödemek İsteyen Vatandaşlarımız Belediyemiz İçindeki Veznelerimize, Kaymakamlık Şubesine Ve Gezici Tahsilât Veznelerine Halk Bankası Ve Şubelerine, İnternet Web’sitemiz Üzerinden Borçlarını Yatırabileceklerini Belirtti.

takipçi satın al