Bu Başarı Herkese Nasip Olmaz - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:33

Bu Başarı Herkese Nasip Olmaz

Son Güncelleme :

29 Haziran 2015 - 0:04

CHP’nin Adana’dan  TBMM’ne gönderdiği 4 Milletvekilinden 3’ü İnşaat Mühendisi. Bu isimlerden Aydın Uslupehlivan siyasette zirveye çıktı.aydin_uslupehlivan (4)

61 yaşındaki İnşaat Mühendisi Aydın Uslupehlivan’ı Adana kamuoyu 30 Mart seçimlerinde tanıdı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın kontenjan listesi 1. sıradan Belediye Meclisine girdi. Uslupehlivan aynı anda hem Seyhan hem de Adana Büyükşehir Belediyesi’nin meclis üyesi oldu. Zeydan Karalar’ın Seyhan belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasından hemen sonra Aydın Uslupehliyan’ı başkan yardımcısı olarak atadı. Uslupehlivan henüz meclis üyeliği ve Seyhan Belediye Başkan yardımcılığı koltuğuna ısınmadan Milletvekilliğine aday oldu. Adana’da CHP’nin 57 aday adayının katıldığı Milletvekilliği eğilim yoklamasında 3. Sıraya seçildi. CHP’nin 2. Sırayı kontenjan olarak kullanmasıyla Aydın Uslupehlivan 4. Sıradan CHP Adana Milletvekili seçildi. TBMM’nde yemin eden Uslupehlivan 25. Dönem Adana Milletvekili olarak görevine başladı.aydin_uslupehlivan (3)

CHP Adana İl Başkanlığı resmi web sitesinde Aydın Uslupehlivan şöyle tanıtılıyor:

“1954 yılında Adana’da doğan Aydın Uslupehlivan, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Siyasete 22 yaşında CHP Gençlik Kolları’nda başlamış, iki  dönem CHP Yüreğir İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP’den Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildikten sonra Seyhan Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir.

aydin_uslupehlivan (1)Amatör spor kulüplerinde 12 yıl yöneticilik, 5 yıl boyunca Güneşlispor Kulübü’nün Başkanlığı’nı yapmıştır. Eşi Çiler Uslupehlivan ile 30 yıllık mutlu bir evliliği olan Aydın Uslupehlivan, 2 çocuk babasıdır. Kızı Polen Uslupehlivan Voleybol Türk Milli Takımı oyuncusu, gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendisi olan oğlu Sarper Uslupehlivan ise 2013 Dünya Gençler Briç Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olan ekibin sporcusudur.”rozetini_esi_takti

takipçi satın al