Hotivi

Bu otel adını krallıktan alıyor - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 21:09

Bu otel adını krallıktan alıyor

Son Güncelleme :

31 Mart 2013 - 19:23

Yaklaşık 5 ay önce hizmete giren Hotel Adanava, adını Hititler zamanında kurulan Adanava Krallığı’ndan alıyor.

Her köşesinde Adana’nın tarihini anlatan panolar bulunan Hotel Adanava; organize sanayi bölgesi ve diğer sanayi sitelerine yakınlığı ile özellikle iş dünyasına hitap ediyor.

otel_adanaova4 yıldızlı bir iş oteli olan Hotel Adanava, misafirlerine, açık büfe öğle ve akşam yemeği yiyebilecekleri restoranı, kahvelerini içebilecekleri verandası, modern ve konforlu odaları, düğün ve toplantı salonları ile farklı seçenekler sunuyor. Hotel Adanava Yönetim Kurulu Başkanı A. Sadık Kaya, “Önümüzdeki 3 yıl içinde Çukurova’nın tamamına hitap etmek istiyoruz” diyor.

Adana’nın tanınmış işadamlarından olan A.Sadık Kaya tarafından projesi onaylanarak 2010 yılında inşaatına başlanan Hotel Adanava, Ekim 2012’de hizmete açılarak misafirlerini ağırlamaya başladı.  Sadık Kaya, otelde modern stilde son derece rahat tasarlanmış 2 romantik süit, 57 standart, bir engelli olmak üzere toplam 60 odaları ile hizmet verdiklerini söylerken, çok amaçlı 3 toplantı salonlarının olduğunu aktardı. Kaya, “Adanus toplantı salonumuz yemekli 300 kişilik, tiyatro düzeninde ise 500 kişilik. Talebe göre salon düzeni ayarlanabiliyor. Sarus toplantı salonumuz ise yaklaşık 100 kişilik. Pryamus toplantı salonumuz da 26  kişilik VIP bir salon. Toplantı salonlarımızda bayi toplantıları, şirket içi toplantılar, dernek ve kulüp toplantıları, seminerler, eğitimler, konferanslar düzenliyoruz ,  Yemekli salonumuzda ise düğün, nişan, sünnet ve özel geceler yapılabiliyor. Ayrıca misafirlerin araçlarını park edebilecekleri yeterli ve özel park yerlerinin bulunduğunu belirtip bünyemizde spor kulüplerini de ağırlıyoruz” dedi.

Otellerinde Aladağ lobi barı ve kendilerine ait 120 kişilik Misis restoranları olduğunu dile getiren Kaya, sauna, Türk Hamamı ve fitness salonlarının da yakın zamanda hizmete gireceğini anlattı. Kaya, “Misafirlerimizin sadece konaklamak için otelimize gelmeleri gerekmiyor, konuklarımız dünya mutfağından seçme lezzetlerin bulunduğu restoranımızda da öğle ve akşam yemeklerini yiyebilir, iş streslerini atmak için bahçemizde kahvelerini yudumlayabilir, toplantı salonlarımızda iş toplantılarını gerçekleştirebilir, diledikleri her yerden ücretsiz olarak kablosuz internete bağlanabilirler” dedi.

takipçi satın al