Çalgılı Pazar Yürüyüşü Ve Mangal Keyfi - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 01:40

Çalgılı Pazar Yürüyüşü Ve Mangal Keyfi

Son Güncelleme :

05 Nisan 2015 - 13:22

seyhan_zeydan_karnaval_midir (2)Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında Seyhan Belediyesi tarafından çalgılı pazar yürüyüşü ve mangal keyfi gerçekleştirildi.zeydan_portakal_midik

Etkinliğe katılan Vali Mustafa Büyük ve Selda Bağcan’a kebaplarını Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kendi elleri ile yaptı.seyhan_zeydan_portakal_cicek_midik

Adana’da bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’nın en farklı ve ilgi çekici etkinliği Seyhan Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde Mıdık–Hadırlı Kavşağı’nda toplanan  vatandaşlar portakal bahçeleri arasında ‘çalgılı pazar yürüyüşü’ yaparken yürüyüşün ardından mangal keyfi gerçekleştirildi. Etkiliğe Adana Valisi Mustafa Büyük ve ünlü sanatçı Selda Bağcan’da katıldı.seyhan_zeydan_karnaval_midir (6)

Yürüyüşün ardından mangal keyfi gerçekleştirildi. Çiğer, kuşbaşı ve kebaplar yanan mangallarda pişirilirken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Valisi Mustafa Büyük’ün ve Sanatçı Selda Bağcan’ın kebaplarını kendi elleri ile yaptı. Başkan Karalar’ın kebap yapmadaki  marifetlerini gören vatandaşlar uzun süre alkışladı.seyhan_zeydan_karnaval_midir (5) seyhan_zeydan_karnaval_midir (4) seyhan_zeydan_karnaval_midir (3) seyhan_zeydan_karnaval_midir (1)

Etkinliğe katılan vatandaşlara teşekkür eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar bu gibi etkinliklerin her yıl devam edeceğini söyledi. Yemeklerin yenilmesinin ardından etkinliğe katılan Adanalılar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

takipçi satın al