Çelik’ten polise övgü - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 00:31

Çelik’ten polise övgü

Son Güncelleme :

09 Ağustos 2013 - 14:45

celik_polisKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bayramın ikinci gününde Çevik Kuvvet polisini ziyaret ederek bayramlaştı. Çelik, “En önemli dayanaklarımızdan biri demokrasinin teminatı olan güvenlik güçleridir, polis teşkilatıdır.”  dedi.

Bakan Çelik, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ziyaretlerinde, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan tarafından çiçekle karşılandı. Polis mangasını selamlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik bayramlaşma törenindeki konuşmasında, şunları söyledi.

“Polis teşkilatını oluşturan kardeşlerimiz, Türkiye’nin aynası olan bir teşkilattır. Güvenlik güçlerimiz biricik canlarıyla bu görevi yapıyor. Kimimiz emeğimizi, kimimiz zamanımızı, kimimiz fikri emek veriyoruz. Ama güvenlik güçlerimiz canlarını ortaya koyarak bu mücadeleyi yürütüyor. Bu sebeple millet size müteşekkirdir. Bu ülkeyi yönetenler size müteşekkirdir. Herkesin çoluk çocuğuyla huzurlu zaman geçirmesi için siz ailenizden çoluk çocuğunuzdan feragat ediyorsunuz. Ülkede insanlar önlerine güvenle bakabiliyorsa, demokratik laik ve sosyal bir devlet olarak Türkiye artık 2023’e bakabiliyorsa, bir zamanlar ertesi günü göremeyen bir ülke 2071’e vizyon koyabiliyorsa, buradaki en önemli dayanaklarımızdan biri demokrasinin teminatı olan güvenlik güçleridir, polis teşkilatıdır.

Güven, insanların bu günlerini yaşarken kendilerini huzur ve güven içinde hissettikleri, hiçbir zaman can ve mal emniyetinden kaygı duymadıkları bir duygudur. Bu duygunun varlığı polisin özverili emekleri sayesinde oluyor. Bu milletin geleceğinin daha huzurlu olması için çalışıyorsunuz.”

takipçi satın al