Hotivi

Cerrahlar Dernek kurdu - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 16:19

Cerrahlar Dernek kurdu

Son Güncelleme :

17 Nisan 2013 - 1:01

Adana(Ulus)–Dayanışmayı artırmak, hastalarla ve yakınlarıyla irtibatı daha güçlü hale getirmek amacıyla Adana’da kurulan Güney Anadolu Cerrahi Derneği ve Lokali faaliyete girdi. Dernek açılışını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Korkut Gülmen ile İl Dernekler Masası Müdürü Recep Kurtoğlu yaptı.

cerrahidernekAdnan Menderes Bulvarı Girişi civarında açılan Başkanlığını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Cem Kaan Parsak yapacak. Adana Ostomi Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Alabaz Güney Anadolu Cerrahi Derneği’nin bölgede çok önemli bir eksikliği giderdiğini söyledi.

Güney Anadolu Cerrahi Derneği ve Lokali Başkanı Doç.Dr. Cem Kaan Parsak, amaçlarının bölgede hasta ve hasta yakınlarıyla Cerrahların daha yakın iletişim içerisinde olmasını sağlamak ve bir köprü vazifesi kurması görevini üstlenmek olduğunu ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından derneğin açılışı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Korkut Gülmen ile İl Dernekler Masası Müdürü Recep Kurtoğlu  yaptı. Gülmen ve Kurtoğlu bu tür Derneklere Bölgede büyük ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

takipçi satın al